$
אמנות ועיצוב

משבר הקורונה

הזדמנות לשינוי: 4 מעצבים עצמאיים מדברים על משבר הקורונה

רזים יותר, מדויקים יותר, אוטונומיים ווירטואליים - ארבעה מעצבים ישראלים מדברים על האופן שבו משבר הקורונה פגע בהם, ועל התוכניות להמשך דרכם

עילית מינמר 08:1114.06.20

 

 

"למזלי, העסק הוא מאוד רזה ולא הרגשתי לחץ להוציא קולקציה חדשה. שמחתי לראות קפיצת מדרגה במכירות באונליין בחודשיים האחרונים. יש הרבה לקוחות חדשות וגם גיל הלקוחות עלה. כשהוצאנו בסוף את הקולקציה החדשה, גילינו שאנשים התגעגעו. אנחנו לא סופרמרקט שיש בו מלא דברים. הלקוחות קונות במדויק, וזה מוכיח את עצמו“.

 

 

"נאלצנו לעצור. סגרנו את החנות, ועצרנו את פיתוח הקולקציות. תמיד היתה המחשבה למכור רק אונליין, אבל פחדנו. בזמן הקורונה האונליין תפס תאוצה, ונראה שהמחסום שהיה לאנשים נשבר. חזרנו לעשות הרבה דברים לבד: מצילומים ועד משלוחים, פגשנו לקוחות ודיברנו איתם יותר. סגירת החנות וצמצום חלק מההוצאות יאפשרו לנו להפחית את המחירים אונליין בכ־30%, בלי להתפשר על איכות". 

 

"המשבר הזה, שהביא אותי לדומם מנועים כמעט חודשיים, בעיקר לימד אותי שאני בכיוון הנכון. העולם צועד בכיוון מצפוני יותר. זה חיזק אותי כמי שמביאה בשורה. אם ברזילי הייתי מאחורי הקלעים וחסר היה לי הקשר עם הלקוחות, עכשיו הלקוחות מצאו אותי וזה מעודד. תמיד ראיתי את הפוטנציאל במדינה שלנו - ערכי ארץ ישראל הם ההשראה שלי. הרוקמות פה נותנות לי השראה". 

 

"הקורונה לא שינתה מציאות, אבל היא שיקפה אמיתות בוטות ולא פשוטות. הצטמצמתי למינימום עובדים, המשפחה והחברים התגייסו לעזור. אני לא יכולה להרשות לעצמי חודשים כמו החודשיים האחרונים, ולכן החלטתי להפנות את כל האנרגיות לאונליין, שפרח בזמן המשבר. אני מצלמת לבד הפקות אופנה. חזרתי לצייר ולעצב טקסטילים, ומעתה איעזר פחות בגרפיקאים".

x