$
פנאי

מחאת עולם התרבות עולה שלב: מפגינים התפרעו מול משרד רה"מ בירושלים

מאות מפגינים מתעשיית התרבות הפגינו הבוקר בליווי מכונות הנשמה ומיטות אשפוז, תחת הסיסמה "הנשמה או מלחמה!"; במהלך ההפגנה התפרעו המפגינים וניסו לפרוץ את מחסום המשטרה, לאחר שפגישה מתוכננת עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה וצוות המשרד בוטלה

מאיה נחום שחל 14:1810.06.20

מטה המאבק של עולם התרבות והאירועים הלא מתוקצבים קיים הבוקר (ד') צעדה ממאהל המחאה הממוקם מול משרד האוצר אל משרד ראש הממשלה, שם התקיימה הפגנת זעם גדולה אליה הגיעו מאות עובדי תעשיית התרבות הלא מסובסדת מרחבי הארץ.

 

טיפול בנפגעים במהלך ההפגנה, הבוקר טיפול בנפגעים במהלך ההפגנה, הבוקר

 

במהלך ההפגנה נרשמו התפרעויות קשות של מפגינים שניסו לפרוץ את מחסום המשטרה, בעקבות ביטולה של פגישה מתוכננת עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה וצוות המשרד. המשטרה עיכבה לחקירה שלושה מפגינים. השחקן והבמאי עומר זימרי נעצר, וארגון האמנים ושח"ם פועלים לשחררו ממעצר. מפיק הפסטיבלים ג'קי בכר התמוטט במסגרת העימותים ופונה להדסה עין כרם.

 

מוקדם יותר הבוקר נחסמה הדרך לירושלים על ידי מפגינים ממטה המאבק, כאשר למעלה מ-60 משאיות כבדות של חברות תאורה וסאונד חסמו את הכביש וגרמו לעומסי תנועה כבדים. 

ההפגנה הבוקר ההפגנה הבוקר

 

"יש לנו צהריים רעים מאוד", אמר עופר שטרית, יו"ר כפיים וממובילי המחאה. "הלכנו בטוב לפגישה במשרד ראש הממשלה עם האוצר ומשרד התרבות כדי לקיים דיון חיובי, כדי להגיע להישגים. הגענו לשם ואז הודיעו לנו שבוטלה הפגישה. אנחנו לא ניתן להם להדיר אותנו, אנחנו רוצים את הזכויות המלאות שלנו. אתם השבתתם אותנו ואנחנו נשבית אתכם".
x