$
קולנוע וטלוויזיה

הקרב על הפסלון: מי ייקח את האוסקר ומי עשוי להפתיע

לצד זכיות צפויות, המועמדויות לפרס האוסקר הניבו השנה כמה הפתעות וקרבות צמודים. הנה הקטגוריות הכי קשות לחיזוי

יאיר רוה 08:0915.01.20

לורה דרן, בראד פיט, חואקין פיניקס, בונג ג'ון הו ורוג'ר דיקינס — לטקס האוסקר שיתקיים ב־10 בפברואר ושהמועמדויות שלו פורסמו שלשום, יש כבר חמישה זוכים. הנזכרים מעלה אמורים לצאת עם פסלונים בקטגוריות שחקנית המשנה, שחקן המשנה, השחקן הראשי, הסרט הבינלאומי והצילום (בהתאמה). אבל בשלב הזה, כחודש לפני הטקס, המצב בכמה מהקטגוריות האחרות צמוד ומבטיח כמה וכמה הפתעות.הנה שלוש הקטגוריות הכי קשות לחיזוי באוסקר 2020:

 

הסרט

 

תשעה מועמדים מצוינים מתמודדים על הפרס הראשי ובכנות, לכל אחד מהם מגיע לזכות. אבל כרגע יש ארבעה סרטים בולטים ונדמה שאחד מהם יהיה הזוכה: "היו זמנים בהוליווד" של קוונטין טרנטינו מסתמן כסרט המוביל לזכייה, אחרי שזכה בגלובוס הזהב לסרט הקומי ואחרי שזכה בתחילת השבוע בפרס בחירת המבקרים וזה סרט על הוליווד ועל עשיית סרטים, נושא שמצביעי האוסקר נוטים לחבב. אבל דווקא בגלל שהוא המועמד המוביל זה עשוי להיות בעוכריו.

 

 קוונטין טרנטינו קוונטין טרנטינו צילום: EPA

 

"1917" זינק לראש השורה בזכות זכיות לא צפויות בגלובוס הזהב, והוא מסתמן גם כלהיט בקופות, ובוודאי שזהו הסרט הכי וירטואוזי בקבוצה. גם העובדה שהוא בריטי לחלוטין תעזור לו מצד מאות חברי האקדמיה שגרים באנגליה, והעובדה שאפילו התסריטאים העניקו לו מועמדות כתסריט מקורי מעידה על כך שהסרט חזק ואהוב.

 

"ג'וקר" מועמד לאוסקר ב־11 קטגוריות, יותר מכל סרט אחר. מצד אחד, זה סרט שמגיע מעולם הקומיקס, ואת זה אנשי הוליווד שונאים. מצד שני, הסרט זוכה לאהבה והצלחה גדולה, והוא בוודאי הסרט שמשקף באופן הכי בולט את רוח הזמן.

 

ולבסוף, "פרזיטים". מעולם לא זכה באוסקר סרט שאינו דובר אנגלית, כך שזה אמור להיות לרעתו אך הקפיצה בכמות המצביעים לאוסקר והעובדה שרבים מהם גויסו לאקדמיה דווקא מעולמות קולנוע רחוקים וזרים עשויה להיות לטובתו.

 

סקרלט ג’והנסון סקרלט ג’והנסון

 

שחקנית ראשית

 

כולם מהמרים על רנה זלווגר בתפקיד ג'ודי גרלנד ב"ג'ודי: מעבר לקשת בענן" וכבר זכתה על כך בגלובוס הזהב ובטקס בחירת המבקרים. אבל שימו לב לסקרלט ג'והנסון, שעושה תפקיד נפלא ב"סיפור נישואים". העובדה שג'והנסון גם מועמדת לפרס כשחקנית משנה (על "ג'וג'ו ראביט") מעידה כמה היא אהודה עכשיו.

 

גרטה הרוויג גרטה הרוויג צילום: Danny Moloshok

 

תסריט מקורי ומעובד

 

ייתכן שרבים מצופי ומהמרי האוסקר לא ממש מתעניינים בקטגוריות התסריט, אבל אלה השנה קטגוריות צמודות. קחו למשל או קטגוריית התסריט המעובד. הקרב הצמוד שם יהיה בין גרטה גרוויג על "נשים קטנות" לבין סטיב זייליאן על "האירי". זייליאן הוא תסריטאי אגדי, והעבודה שלו על "האירי" היא מלאכת מחשבת. אבל התסריט של גרוויג ל"נשים קטנות" הוא הברקה אמיצה, ויש סיבה נוספת לכך שהתחרות ביניהם משמעותית: הפסד בקטגוריה הזאת עשוי להיות הפסד בטקס כולו.

 

בקטגוריית התסריט המקורי שוב טרנטינו מוביל. אבל גם כאן אנחנו מבקשים לשים לב לתסריט המבריק ל"סיפור נישואים" של נואה באומבך. וכן, יש סיכוי שבני הזוג באומבך וגרוויג ייצאו מהאוסקרים עם פסלוני אוסקר על כתיבה, כל אחד בקטגוריה אחרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x