$
מוזיקה

מוזיקה עם לב: הפילהרמונית הצעירה תקדיש קונצרט לילדים חולי לב

100 נגני העתיד של ישראל ינגנו בהיכל התרבות בת"א בשלישי הקרוב, בקונצרט התרמה בניצוחו ונגינתו של הצ'לן והמנצח הלל צרי; המופע ייערך בשיתוף עמותת "הצל לבו של ילד" - הדואגת לטיפולי לב מצילי חיים לילדים מהעולם, בעיקר ממדינות מתפתחות

שירות כלכליסט 15:1705.01.20

הפילהרמונית הצעירה תופיע באופן חד פעמי עם קונצרט חורף מרגש, שחלק מהכנסותיו יעברו לתרומה לילדים חולי לב מרחבי העולם.

 

 

בקונצרט ישתתפו לא פחות מ-100 נגני העתיד של ישראל ינגנו בהיכל התרבות בתל אביב רפרטואר סוחף, מיצירות של היידן, אלגר, סזאר פרנק וביזה, בניצוחו ונגינתו של הצ'לן והמנצח הלל צרי.

 

הפילהרמונית הצעירה הפילהרמונית הצעירה צילום: צילום: יעל אילן

 

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת נוער סימפונית המופיעה בניהול המרכז למוסיקה ירושלים משכנות שאננים, והיא מורכבת מהנגנים הצעירים הבולטים ביותר בארץ בגילים 18-14.

 

בוגריה ממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם.

 

הקונצרט ייערך בשיתוף עמותת "הצל לבו של ילד", הדואגת לטיפולי לב מצילי חיים לילדים מכל העולם, בעיקר ממדינות מתפתחות. עד היום כבר טופלו על ידי מתנדבי העמותה יותר מ-5,000 ילדים מ-62 מדינות, והוכשרו על ידיה למעלה מ-120 אנשי צוות רפואי ברחבי העולם.

 

"הצל לבו של ילד" היא עמותה הומניטרית בינלאומית, שהוקמה על ידי מנתח הלב ד"ר עמרם (עמי) כהן, שנפטר מאז.

 

בסיסה במרכז הרפואי ע"ש וולפסון, וביולי השנה צפויה העמותה לסיים את הקמת בית החולים לילדים במרכז הרפואי. בית החולים החדש ישפר משמעותית את התנאים עבור ילדי חולון בת-ים, דרום תל-אביב ויפו, ויהווה מרכז בינלאומי לניתוחי לב ילדים.

 

הפילהרמונית הצעירה תקדיש את הקונצרט בתל אביב למען ילדים חולי לב, וחלק מהכנסותיו יועברו לטובת פעילות העמותה.

 

 

יום שלישי, 7.1.20, 20:00, היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן בתל אביב

x