$
אמנות ועיצוב

ישנים בצריח: מה הכי כדאי לעשות השבוע בתפוצות

מלון צף באמסטרדם, מגדל מרהיב בלונדון ושופינג בפריז. הדברים שהכי כדאי לעשות השבוע בתפוצות

מאיה נחום שחל 08:2630.10.19
לונדון > אדריכלות

פחית בשמי הממלכה

גורד שחקים מרשים הצטרף לקו הרקיע של לונדון. הבניין 70 St. Mary Axe שבנייתו הושלמה בימים אלו, זכה לכינויי “Can of Ham” בגלל הדמיון שלו לאריזה מוכרת של בשר משומר. בכך הוא מצטרף למגדל סוויס רה, הידוע בכינוי המשעשע “מלפפון חמוץ” (גרקין), ולבניין ”טוליפ” המזכיר את פרח הצבעוני. את “שימורי ההאם” תכננו משרד Associates Foggo והוא כולל 21 קומות שבהן משרדים, חנויות, מסעדות וספא, כשכל קומה בגודל אחר.

www.70stma.co.uk

 

מגדל Can of Ham. בולט בנוף מגדל Can of Ham. בולט בנוף צילום: Foggo

 

ניו יורק > תערוכה

בספרייה של סלינג'ר

הצצה נדירה לחייו ולעבודותיו של הסופר המתבודד ג’יי.די. סלינג’ר (“התפסן בשדה השיפון”) אפשר לראות בספרייה הציבורית של ניו יורק. התערוכה שנאצרה בשיתוף עם בנו מאט ואלמנתו קולין כוללת 200 מוצגים, בהם כתבי יד מקוריים, תמונות ופריטים כמו מכונת הכתיבה שלו. היא מוצגת בספרייה בה נהג סלינג’ר לבקר כילד.

www.nypl.org

 

סלינג'ר. הצצה נדירה לחייו סלינג'ר. הצצה נדירה לחייו צילום: אי פי איי

 

אמסטרדם > מלון

מראה מעל הגשר

אם אתם מחפשים דרך מקורית לחוות את אמסטרדם, מלון Sweets החדש הוא התשובה. פירמת האדריכלים Space & Matter הסבה 28 מבתי הגשר ההיסטוריים לאורך התעלות, אשר שימשו מאות שנים את שומרי הגשר שניתבו את תנועת הסירות, לסוויטות אירוח חדישות לאחר שלא נעשה בהם שימוש. הסוויטות מיועדות לשני אורחים בלבד, ועיצובן משלב אלמנטים מהמאה ה־17 יחד עם ריהוט מודרני.

www.sweetshotel.amsterdam

 

מלון Sweets . בבית גשר היסטורי מלון Sweets . בבית גשר היסטורי צילום: sweets

 

פריז > שופינג

על חורבות קולט

לפני שנתיים נסגר הבוטיק האגדי קולט ולאחרונה נפתח במקום היכל חדש של איב סאן לורן שמנסה לשחזר את הקסם האקלקטי שלו. החנות שברחוב סן־אונורה היא יוזמה של אנתוני וקרלו, המנהל הקריאטיבי החדש של המותג. היא כוללת לא רק בגדים ואבירים אלא גם רהיטים, ספרים, וינילים ואמנות, ובנוסף גם פריטים שאמורים למשוך קהל חדש וצעיר, כמו סקייטבורדים, מזרני יוגה וכיסויים לטלפון סלולרי. בימים אלה מוצגת במקום תערוכת אמנות אפריקאית ולאחרונה נפתח בו גם בית קפה.

www.ysl.com

 

 

מראה קיץ 20 של סאן לורן. בוטיק אקלקטי מראה קיץ 20 של סאן לורן. בוטיק אקלקטי צילום: אם סי טי

 

מילאנו > מסעדה

טיקה פסטה

ריטו דלמיה, שפית הודית מוכרת במולדתה, פתחה במילאנו יחד עם שפית איטלקייה את Spica, מסעדה בעיצוב שמח ותפריט עשיר המבוסס על מסעות השתיים בעולם: ממזרח אסיה ועד אירופה.

www.spicarestaurant.com

 

 

מנה של Spica עירוב טעמים מנה של Spica עירוב טעמים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x