שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אמנות ועיצוב

גוני חרל"פ מפסלת בגומי יצורים שיכולים להיות גם זכרים וגם נקבות

כל העבודות בתערוכת היחיד החדשה של חרל”פ ב”מקום לאמנות” בקריית המלאכה בת"א עשויות סוגים שונים של גומי וצורות של צינורות ומשפכים המדגימים את הרעיון האמפיבי

רעות ברנע 09:0610.09.19

את פני המבקרים בחלל התערוכה “אמפיביה” של האמנית גוני חרל”פ, מקבלים שלושה יצורים אדומים, עשויים מצינורות גומי, פניהם מזכירות חייזרים. הם גורמים לצופים לתהות האם מדובר ביצורים חמודים או גרוטסקיים. מאחוריהם צינור גומי ארוך שמטפס על התקרה וכמו משתלט עליה.

 

 

גוני חרל"פ ועבודות בתערוכה "אמפיביה". "גומי הוא חומר שאפשר לזרום איתו" גוני חרל"פ ועבודות בתערוכה "אמפיביה". "גומי הוא חומר שאפשר לזרום איתו" צילום: אוראל כהן

 

“אני רוצה שיאהבו אותם אבל אין לי את הבחירה אם לייצר אותם ככה או אחרת”, מסבירה חרל”פ. “זה קצת כמו ילדים. אני מקווה שהם יתחבבו גם על כיעורם. אני כן מנסה ליצור חוויה מחברת ולא מנוכרת או קרה. אבל לא ניסיתי לעשות אותם חמודים או קריפיים, זה פשוט נבע מתוך העבודה איתם”.

 

כל העבודות בתערוכת היחיד החדשה של חרל”פ ב”מקום לאמנות” בקריית המלאכה בתל אביב (עד ה־5 באוקטובר) עשויות סוגים שונים של גומי וצורות של צינורות ומשפכים המדגימים את הרעיון האמפיבי. “הכל בנוי כזכר וכנקבה יחד, כקערה וכצינור”, היא אומרת. “הגם וגם - הוא האמפיביה, מוטיב שאני עוסקת בו. גומי הוא חומר שאני עובדת איתו כמעט מההתחלה והוא הוביל אותי לאמנות”.

 

חרל”פ (45) סיימה את התואר השני באמנות באוניברסיטת חיפה והציגה בתערוכות יחיד בארץ ובחו”ל. “מתחילת הדרך אני עוסקת בפיסול, שעם הזמן הפך להיות יותר מיצב”, היא מספרת. “אני אוהבת בגומי את הגמישות שלו, את השקיפות מול האטימות, את זה שהוא מסוגל לתפוס צבעים אחרים. גומי הוא חומר פלואידי שאפשר לזרום איתו. אני חושבת שהשימוש האובססיבי והמזהם בו הוא לא הכרח. צריך ללמוד איך לעבוד איתו נכון כי הוא באמת חלק מהחיים שלנו”.

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x