$
קולנוע וטלוויזיה

טרנטינו שובר קופות עם סרטו החדש "היו זמנים בהוליווד"

סרטו הראשון של הבמאי ללא המפיק הארווי וויינסטין, שגילה וליווה אותו, מסתמן כהצלחה מסחרית גדולה - הכניס 45 מיליון דולר בסופ"ש הראשון, ועקף בתוך שבוע את סך כל ההכנסות של סרטו הקודם "שמונת השנואים"

יאיר רוה 10:0404.08.19

עשרה ימים אחרי שיצא לבתי הקולנוע באמריקה, “היו זמנים בהוליווד” מסתמן כלהיט הגדול ביותר בקריירה של קוונטין טרנטינו. 45 מיליון דולר הכניס הסרט בסוף השבוע הראשון להפצתו - סכום זעום בהשוואה לפתיחה של סרטי אנימציה וגיבורי על, סכום עצום כשמדובר בסרט מקורי (לא עיבוד לקומיקס או סרט המשך) שלא מיועד לקהל של ילדים ובני נוער. זו לא רק היתה הפתיחה הטובה ביותר בקריירה בת 27 שנים ותשעה סרטים שלו - למעשה, בתוך שבוע “היו זמנים בהוליווד” עקף את סך כל ההכנסות של סרטו הקודם של טרנטינו, “שמונת השנואים”.

 

 

לפני שנתיים הסיכוי לכך שהסרט יהפוך ללהיט נראו קלושים. טרנטינו החל לעבוד על הסרט ביולי 2017, וכמו תמיד אמור היה להפיק ולהפיץ את הסרט עם השותף הקבוע, המפיק הארווי וויינסטין, האיש שגילה וטיפח אותו לאורך כל הקריירה שלו. אלא שבאוקטובר 2017 התפוצצה פרשת וויינסטין, פרשה ששמו של טרנטינו הוזכר בה כשחקן משנה פעמיים (פעם אחת כשדווח שאחת המוטרדות של וויינסטין היתה בת זוגו לשעבר של טרנטינו, מירה סורבינו; ופעם שניה כשאומה תורמן, כוכבת “קיל ביל”, האשימה את טרנטינו בכך שידע על מעשיו של וויינסטין ושתק).

 

בראד פיט ב"היו זמנים בהוליווד”. הפצת ענק בארצות הברית בראד פיט ב"היו זמנים בהוליווד”. הפצת ענק בארצות הברית צילום: © Sony Pictures Releasing Switzerland GmbH

 

בנובמבר 2017 טרנטינו ניהל משא ומתן עם כל אולפני הוליווד מי יממן ויפיץ את הסרט, ואולפני סוני זכו במכרז, כשעל פי דיווח ב”הוליווד רפורטר” הבטיחו לטרנטינו תקציב הפקה של 110 מיליון דולר, זכות לעריכה הסופית ו־25% מסך הכנסות הסרט.

 

כלומר, אחרי קריירה שלמה של עבודה תחת מפיק עצמאי, “היו זמנים בהוליווד” הוא למעשה סרט האולפנים הראשון של טרנטינו, ואולפני סוני התייחסו אליו בהתאם. הוא מופץ בשיא הקיץ ב־3,600 מסכים ברחבי אמריקה, הפצת ענק. גם העובדה שהסרט נמשך שעתיים ו־40 דקות, שבעבר היתה גורמת למפיצים לחשוש לסיכוייו המסחריים, היתה שולית הקיץ הזה, כשהלהיט הגדול ”הנוקמים: סוף המשחק” אורך שלוש שעות.

 

עכשיו צריך לחכות ולראות עד כמה הביקוש בתחילת הדרך יחזיק מעמד בהמשך, והאם “היו זמנים בהוליווד” יצליח לעקוף את 160 מיליון הדולרים של “ג’נגו חסר מעצורים”, נכון לעכשיו ההצלחה הקופתית הגדולה ביותר של הבמאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x