$
אמנות ועיצוב

כל אחד הוא פּוּן: סטודיו Kahn מתחדש בגלריה

מעצבי המוצר מיי ובועז קאהן מרחיבים את הסטודיו שלהם ברמות השבים ופותחים במתחם את גלריה Kahn - ומזמינים את מיטב המעצבים להציג פרשנות למיניאטורות האיקוניות של הסטודיו

יונת נחמני 09:4710.07.19

מעצבי המוצר מיי ובועז קאהן, שפועלים יחד כעשר שנים, מרחיבים את הסטודיו שלהם ברמות השבים ופותחים במתחם את גלריה Kahn.

 

 

לרגל הפתיחה בימים אלה מוצגת בה התערוכה "של מי הפּוּן הזה", שבה עשרות מעצבים ויוצרים ישראלים מציגים את הגרסה שלהם לפונים (punim) - דמויות קרמיות קטנות לבנות וריקות שמזוהות עם הזוג קאהן. בחודש הבא אותם פונים יגיחו שוב בהפנינג קיץ שתקיים הגלריה, שבו יוכלו המבקרים גם לעצב מיניאטורות כאלה בעצמם.

 

 

גלריה Kahn החדשה (מימין) ופונים שמוצגים בה. "כל אחד מציג תפיסת עיצוב אחרת" גלריה Kahn החדשה (מימין) ופונים שמוצגים בה. "כל אחד מציג תפיסת עיצוב אחרת" צילום: Amit Geron

 

הגלריה החדשה תציג את העבודות האיקוניות של השניים, שמעצבים פריטי דיזיין ארט צבעוניים ומוקפדים לבתים עכשווים. את האובייקטים הללו הם מתכננים בתוכנות מחשב ומייצרים אחד אחד באמצעות יציקות קרמיות לתוך תבניות גבס.

 

בטכניקה הזאת ייצרו בני הזוג גם את הפונים שמוצגים בתערוכת הפתיחה, ויוצרים כנעמה שטיינבוק ועידן פרידמן (Reddish), צורי גוטליב (ויהי), שחר פלג (פלג דיזיין), גיל ריבה ודני גסנר (OTOTO) הוזמנו כדי להעניק את הפרשנות שלהם לדמות הקרמית בטכניקת קולאז' של קעקועי דקאל. התוצאה: מיניאטורות נקיות וצבעוניות, מעוצבות בקפידה ומלאות הומור.

 

גלריה Kahn החדשה (מימין) ופונים שמוצגים בה. "כל אחד מציג תפיסת עיצוב אחרת" גלריה Kahn החדשה (מימין) ופונים שמוצגים בה. "כל אחד מציג תפיסת עיצוב אחרת" צילום: גלעד רדט

 

 

"היה מרגש מאוד להביא למתחם שלנו קולגות מקהילת מעצבי המוצר, שישבו פה יחד וכל אחד מהם עשה בעבודה ידנית יצירה שמציגה תפיסה שונה של עיצוב", מסבירה מיי קאהן. "'הקנבס' האחיד וצמצום הטכניקה לאחת אל מול ריבוי היוצרים מייצרים הצגה נקייה ומודגשת של טביעת היד הייחודית של כל אחד. גם שם התערוכה מגלם את העניין הזה: לנסות לנחש איזה מעצב - רובם ממשרדים מוכרים - עומד מאחורי איזה פון על פי הסגנון שלו".

 

המבקרים בתערוכה (עד יום שישי הקרוב, הכניסה חופשית), יוכלו ליצור לעצמם פון בעיצוב אישי במתנה, והחגיגה לא מסתיימת כאן: בחודש הבא (16–12 באוגוסט) תקיים הגלריה הפנינג באווירת חוף שבמסגרתו ייפתח בית המלאכה לקהל הרחב ויושק פון במהדורה קיצית ועליו איורים של אסנת פייטלסון. גם כאן המבקרים יוכלו להפוך למעצבי פון, ומתוך כל הגרסאות ייבחר אחד שייוצר במהדורה מוגבלת. הכניסה בתשלום.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x