שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קולנוע וטלוויזיה

בעיטה לביצים: עונה שלישית ל"בוזגלוס"

הפרעות אכילה, פציעות ומשברים בזוגיות: סיגל שביט, יוצרת "הבוזגלוס" (yes) מסבירה איך עושים גרסה ציונית לקרדשיאנס באופן מצחיק, אבל לא נלעג

מאיה נחום שחל 08:1815.04.19

"מי זה בכלל מאור בוזגלו?". זאת המחשבה הראשונה שחלפה לבמאית סיגל שביט בראש כשהוצע לה ליצור סדרת דוקו ריאליטי על משפחת הכדורגלן. היא לא שמעה עליו מעולם. "חשבתי לעצמי: 'מה לי ולכדורגל?'". אבל כיום, כעבור שנתיים ו־50 פרקים, היא מאוהבת במשפחה לחלוטין: "זה היה קליק ממבט ראשון. אפשר לומר שאנחנו כבר משפחה".

 

כוכבי "הבוזגלוס". "הם לא ידעו שהם מצחיקים עד שראו את עצמם בטלוויזיה", אומרת שביט כוכבי "הבוזגלוס". "הם לא ידעו שהם מצחיקים עד שראו את עצמם בטלוויזיה", אומרת שביט צילום: אסנת רום באדיבות YES

 

הערב תעלה ב־yes Comedy וב־STINGTV העונה השלישית של "הבוזגלוס", שעוקבת אחר עלילותיהם של כדורגלן העבר יעקב בוזגלו וארבעת בניו הכדורגלנים ובנות זוגם. העונה הקודמת הסתיימה עם פציעתו של מאור ואי הוודאות לגבי עתידו, והעונה הנוכחית נפתחת עם חזרתו למגרש של בית"ר ירושלים ועם גול של אלמוג במדי הפועל חיפה מול אטאלנטה האיטלקית במוקדמות הליגה האירופית. ברקע, כמובן, הדרמות המשפחתיות. "אצל בוזגלו כשיש חילוקי דעות הם בטונים קצת יותר גבוהים", אומר יעקב למצלמות. "אנחנו בוזגלו לא ברקוביץ', מה לעשות".

 

"הבוזגלוס" היא שילוב ישראלי בין "משפחת קרדשיאן" ל"גולסטאר". יש בה רגעים מרגשים, סוערים, מצחיקים ומאוד אישיים, שמדברים גם למי שאינו מתעניין בכדורגל. לדברי שביט, נתוני הצפייה מעידים כי צופות בסדרה יותר נשים מגברים. ייתכן והחיבור הזה קשור לכך שיש רוב נשי בהפקת הסדרה. "היתרון בעשייה הנשית במקרה הזה הוא שיש איזו שבירת סטיגמה", אומרת שביט. "מצפים שסדרה על כדורגלנים תהיה נורא גברית ושטחית ופתאום מגיע משהו עם המון עומק ורגש ויש המון מקום לנשים ולמערכות יחסים".

 

"חשוב לי שיאהבו אותם"

 

הרבה גולים עברו מאז העונה הראשונה של הסדרה, דבר שניכר בדינמיקות שהשתנו, בין המשפחה ליוצרים ובינם לבין עצמם. "בעונה הראשונה היתה תמימות מאד גדולה, הבוזגלוס היו אנשי כדורגל נטו. לא הכירו דוקו ריאליטי, לא הבינו בדיוק למה הם מצטלמים, והיה להם נורא קשה להבין איך למה ישודרו ב"yes קומדי". הם כל הזמן אמרו 'מה אנחנו, ליצנים?' ומצד שני היה משהו יותר חשדני וסגור.

 

"אחרי שראו את עצמם בטלוויזיה הם הבינו שהם בידיים טובות, שצוחקים איתם ולפעמים אפילו עליהם, אבל לעולם לא עושים מהם צחוק. ושהם באמת מצחיקים. הם לא ידעו את זה על עצמם. וגם חשוב לי לשמור על זה שיאהבו אותם, גם כשאני חושפת את הצדדים הפחות יפים. כי הכל קורה בקונטקסט אנושי שמעורר הזדהות".

 

סיגל שביט סיגל שביט צילום: איתי ברנע

 

לתזמן צילום לריב מתוכנן

 

יש רגעים שגם שביט, יוצרת מנוסה שכבר ראתה דבר או שניים במהלך שנות עבודתה בטלוויזיה, מוצאת את עצמה נשברת מאחורי המצלמה. "צילמנו את עדי הולכת למדידת שמלות לקראת בת המצווה של בתה אייר, והיא נכנסה לשאט נפש מהגוף שלה והחליטה שהיא מכניסה את עצמה למשטר דיאטה. כשהיא נשאלה על הסצנה הזאת, היא חשפה בפני עורכת המשנה שלנו שכל חייה היא מסתירה מאסי בעלה את האכילה הרגשית הכפייתית שלה. אז סיכמנו שהיא תפתח את זה איתו בסצנה מצולמת, שזו בעיניי אחריות מאד יפה שמתפתחת אצל אנשים שמצטלמים לסדרה כזאת — אם קורה לי משהו משמעותי הוא צריך להיות מצולם. זה היה כל כך אמיץ, ומעורר השראה, עד שהתאפקתי שלא להתפרץ לתוך הסצנה כדי לחבק אותה.

 

"מקרה נוסף היה כשמירן סיפרה לי שהיא ומאור עוברים תקופה קשה והיא רוצה לפתוח איתו דברים, אז תזמנו את זה ליום צילום וקיבלנו את הזוג המושלם ברגע של משבר זוגי. אני לא מצלמת אותם 24/7 ולכן חייבת את שיתוף הפעולה הזה".

 

האמנת שיהיו שלוש עונות?

"אף אחד לא האמין. הכוונה היתה לעשות עונה אחת, בכל פעם שעונה עמדה להסתיים ובאנו לפרק את החבילה, קרה פתאום משהו. יעקב אמר לי שמאז שנכנסנו לחייהם כל הזמן יש פציעות. אז אני מאחלת להם דרמות מסוג אחר. מצדי שהפרקים לא יעבדו, ורק שלא יקרו להם דברים רעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x