$
קולנוע וטלוויזיה

למלא את החלל: שון פן חוזר בסדרת הדרמה "המשימה הראשונה"

אחרי 4 שנים של התנזרות ממשחק חוזר שון פן כאסטרונאוט בדרכו למאדים. הסדרה שתשודר ב-yes, מצריכה הרבה סבלנות אבל בקלות תגרום לכם לבכות

דנה קסלר 07:5127.02.19

ארבע שנים עברו מאז יצא מותחן האקשן "מתנקש על הכוונת", שבו גילם שון פן מתנקש מזדקן שיוצא להציל מדינה באפריקה. ארבע שנים שבהן לא ראינו את פן על המסך הגדול.

 

 הסרט הוכרז ככישלון חרוץ: הוא נעשה ב־40 מיליון דולר אבל הכניס בקופות 24 מיליון דולר בלבד, וגם הביקורות קטלו אותו. שנה לאחריו עלה סרטו החמישי של פן כבמאי, "הפנים האחרונות" בכיכובם של שרליז תרון וחוויאר ברדם, וגם הוא לא ממש זכה לתשבחות. לא פלא שמאז לא בא לו לעשות יותר קולנוע, כפי שהכריז במהלך המסע לקידום הספר הראשון שלו, רומן סאטירי בשם "Bob Honey Who Just Do Stuff", שפורסם בשנה שעברה ותואר כ"מטורלל".

 

"המשימה הראשונה". פחות על המסע למאדים ויותר על שאלות קיומיות "המשימה הראשונה". פחות על המסע למאדים ויותר על שאלות קיומיות צילום: Paul Schiraldi - © 2018 Hulu

 

למי שבכל זאת התגעגע, מחר תעלה ב־yes הסדרה "המשימה הראשונה" בכיכובו - הראשונה שלו אי פעם - קופרודוקציה של שירות הסטרימינג האמריקאי הולו וצ'אנל 4 הבריטי, שעונתה הראשונה שודרה בנכר בשנה שעברה.

 

ההחלטה שלו להשתתף בסדרה עומדת בניגוד גמור להצהרה שלו בתוכניתו של סטיבן קולבר, במרץ האחרון, שהוא לא מעוניין לשחק יותר כי הוא כבר לא נהנה לעבוד עם אנשים ונמנע משיתוף פעולה איתם. פן הופיע כששערו לא מסורק, טען שהוא מסטול מכדור שינה ועישן במהלך הראיון. זאת אחרי שעצבן את אמריקה כשלחץ את ידו של ברון הסמים המקסיקני חואקין גוסמן כשראיין אותו למגזין "רולינג סטון" ב־2016. אבל אף פעם אי אפשר להאמין לפן — שבקרוב אמור לצאת לו גם סרט חדש, לצדו של מל גיבסון.

 

"המשימה הראשונה", מבית היוצר של בו וילימון ("בית הקלפים"), שבה מככבת לצד פן נטשה מקאלהון ("קליפורניקיישן", "השורד המיועד"), היא דרמת מתח המתרחשת בעתיד הקרוב ועוקבת אחר צוות המשימה המאוישת הראשונה שיוצאת למאדים במטרה לעשות את הצעדים הראשונים לקראת התיישבות בין־כוכבית. הסיפור עוסק לא רק באסטרונאוטים, אלא גם במשפחותיהם ואהוביהם ובצוות הקרקע של המשימה.

 

טום הגרטי (פן) הוא אסטרונאוט ותיק שהזמן שבילה במסגרת תפקידו מחוץ לבית אפשר לו לברוח מחייו האישיים הסבוכים, אבל גם גרם לו לאבד את אשתו ואת בתו. כשהוא מתכונן למשימה הכי מאתגרת שלו עד כה, הגרטי מנסה בכל כוחו לשקם את מערכת היחסים עם בתו ולשמור עליה מעצמה.

 

בראיון לטלוויזיה הופיע פן מרושל, טען שהוא מסטול מכדורי שינה, עישן באולפן והצהיר שהוא לא נהנה לעבוד עם אנשים ונמנע מאינטראקציה בראיון לטלוויזיה הופיע פן מרושל, טען שהוא מסטול מכדורי שינה, עישן באולפן והצהיר שהוא לא נהנה לעבוד עם אנשים ונמנע מאינטראקציה צילום: Paul Schiraldi - © 2018 Hulu

 

בראיון לג'ימי קימל סיפר פן על המפגש שלו עם וילימון. "נפגשתי עם יוצר שהוא בעל החזון העיקרי של משהו, וכשצפיתי ביצירה המוגמרת, ראיתי שהיא בדיוק מה שהוא תכנן מלכתחילה, מבחינת כל הניואנסים ואיפה הדגש נמצא. זה נדיר", אמר פן, "והאופן שבו הסדרה מסופרת הוא הכי רחוק מהמסורת המקובלת של סיפור מדע בדיוני או חקר חלל".

ואכן, "המשימה הראשונה" היא בפועל פחות על המסע למאדים ויותר על הבעיות הגדולות של האנושות: מציאת האיזון בין קריירה למשפחה, ההתמודדות עם העובדה שאנחנו בני תמותה. זו סדרה עצובה, אטית ויומרנית שרוצה לגרום לך לבכות, לחשוב ולשאול שאלות קיומיות.

 

בפרק הראשון הבת הקטנה של אחד האסטרונאוטים שואלת את הגרטי: "מי מחליט?". "מי מחליט מה?", הוא שואל אותה. "מי מחליט מי ימות?", היא עונה.

 

לאחרונה נודע שהיא לא חודשה לעונה שנייה. וזה בסדר, כי לסדרה כמו "המשימה הראשונה" צריך הרבה סבלנות, אז שמונה פרקים זה מה שנותר לכם לצלוח, ולו רק כדי להתפעל משריריו של פן בן ה־58, שמסתובב בה בלי חולצה לא מעט ובלי הצדקה ממשית. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x