$
אופנה

מעצב העל קארל לגרפלד הלך לעולמו בגיל 85

לגרפלד עמד בראש בית האופנה שאנל ב-35 השנים האחרונות, ותחת שרביטו הפך המותג לנחשק בעולם. בינואר האחרון החמיץ לגרפלד לראשונה בחייו את תצוגת הקוטור של בית האופנה, מה שעורר ספקולציות באשר למצב בריאותו

מורן לונדון 15:0219.02.19

מעצב העל קארל לגרפלד, מי שעמד בראש בית האופנה שאנל ב-35 השנים האחרונות, נפטר בגיל 85.

 

הידיעה על מותו של לגרפלד מגיעה לאחר שבועות של ספקולציות בנוגע למצב בריאותו. בינואר האחרון החמיץ לראשונה בחייו את תצוגת הקוטור של בית האופנה.

 

 

 

לגרפלד נולד בשנת 1933 בהמבורג שבגרמניה, אף שלאורך הקריירה שלו הוא ניסה לטשטש את שנת לידתו ואת הרקע הסוציו-אקונומי שממנו בא.

 

בשנת 1952 הגיע לגרפד לפריז והחליט לנסות לפתח קריירת אופנה. את ההזדמנות האמיתית הראשונה שלו הוא קיבל בגיל 21, כאשר הצטרף לבית האופנה פייר בלמיין, ומשם הוא החל לנדוד בין בתי אופנה נחשבים כקלואה, פנדי וכמובן שאנל, שם שימש כמנהל הקריאטיבי של כל קולקציות האביזרים, Ready-to-wear וההוט קוטור לצד יצירת כל פרסומות הסטילס והדיגיטל של המותג משנת 1983.

 

לגרפלד היה זה שטבע את הלוגו הפופולרי של המותג, כששילב את האותיות CC כשהן הפוכות זו מזו. תצוגות האופנה של שאנל הפכו עם השנים לגרנדיוזיות ותיאטרליות יותר ויותר ותחת שליטתו הפך המותג לנחשק ביותר בעולם.

 

קארל לגרפלד קארל לגרפלד צילום: רויטרס

 

 

לצד עבודתו בשאנל, השיק לגרפלד ב-1984 גם מותג הנושא את שמו שהציע ביגוד יומיומי לנשים במחירים נוחים בהרבה מאלו של בתי האופנה היוקרתיים להם עיצב ופועל עד היום באינטרנט.

 

תרומתו של לגרפלד לעולם האופנה היא אינסופית. הוא ניהל קריירה ארוכה שבמהלכה הלביש כמעט כל אושייה חשובה בעולם - מהנסיכה דיאנה ועד מדונה - והיווה סמל לסגנון ואצילות עם צדודיתו המפורסמת שפיארה ברבות השנים הדפסי חולצות, פוסטרים ופסלים דקורטיביים לבית. לגרפלד היה האיש הכי צבעוני בעולם האופנה אף על פי שהקפיד ללבוש רק בגדים בשחור לבן.

 

עדיין לא ברור מי ייכנס לנעליו המעוצבות של האיש האדיר הזה, אך לפי הרמזים שפוזרו סביב תצוגת הקוטור בפריז ייתכן שמנהלת הסטודיו שלו וירג'יני ויארד תהיה זו שתיקח את מקומו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x