$
קולנוע וטלוויזיה

הפתעה בגלובוס הזהב: "רפסודיה בוהמית" זכה בפרס הגדול

"רפסודיה בוהמית" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בקטגוריה הדרמטית ובפרס השחקן הראשי לראמי מאלק. "רומא" של אלפונסו קוארון ו"ספר ירוק" זכו בשני פרסים מרכזיים כל אחד. המאוכזב הגדול של הערב: "כוכב נולד" שזכה רק בפרס אחד - שיר הנושא

אינה טוקר 07:2807.01.19
טקס גלובוס הזהב ה-76 התקיים לפנות בוקר (ב') בלוס אנג'לס. אם שנה שעברה הטקס חרט על דגלו את תנועת MeToo, השנה הזרקור הופנה לגיוון האתני בהוליווד בזכות סרטים כמו "הפנתר השחור", "הספר הירוק" ו"עשיר בהפתעה", במרכזם שחקנים אפרו-אמריקניים ואסייתים.

 

שלא כמו באוסקר, בטקס גלובוס הזהב יש שתי קטגוריות לסרטים הטובים ביותר - סרט הדרמה והקומדיה/מיוזקל הטובים ביותר. "רפסודיה בוהמית" זכה בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר, בעוד ש"ספר ירוק" זכה בקטגוריה הקומית. ראמי מאלק, כוכב "רפסודיה בוהמית", זכה גם בפרס השחקן הדרמטי טוב ביותר, מה שהופך את "רפסודיה בוהמית" למנצח הגדול של הערב.

 

השחקן ראמי מאלק כפרדי מרקורי ברפסודיה בוהמית השחקן ראמי מאלק כפרדי מרקורי ברפסודיה בוהמית צילום: Nick Delaney

 

את הטקס הנחו אנדי סמברג ("ברוקלין תשע-תשע") וסנדרה או ("האנטומיה של גריי") שהתחילו את הטקס עם ירידה על האח הגדול, האוסקר, שעוד לא מצא מנחה אחרי פרשת קווין הארט. "בסוף הערב מישהו מכם יזכה להנחות את האוסקר!", התבדחו. לאחר מכן ניסו לשכנע את הקהל שהם לא האנשים הכי נחמדים בהוליווד, בירידות אישיות שהן בעצם מחמאות ("מייקל דאגלס! הלוואי והיית אבא שלי"). בסוף נאום הפתיחה, או עברה לטון רציני יותר, וציינה שהסרט "האדם הראשון" בעצם מתייחס להעדר במאיות בהוליווד (First, Man). לבסוף התייחסה לגיוון האתני בקהל הנוכחים, ואמרה שהיא גאה לעמוד על הבמה ולראות את השינוי בעיניים שלה. באופן מפתיע, להבדיל משנים קודמות, אף מילה לא נאמרה על הנשיא טראמפ.

 

בפרס השחקנית הטובה ביותר בסרט דרמה זכתה גלן קלוז על תפקידה ב"האישה", זהו גלובוס הזהב השלישי שלה. מדובר באחת ההפתעות הגדולות של הערב כאשר המתמודדת הבולטת מולה הייתה ליידי גאגא בסרט "כוכב נולד" ורבים צפו את זכייתה. בכלל, נראה כי "כוכב נולד" הוא המאוכזב הגדול, כאשר הוא זכה רק בפרס אחד - השיר הטוב ביותר.

 

ראמי מאלק זוכה בפרס גלובוס הזהב ראמי מאלק זוכה בפרס גלובוס הזהב צילום: איי פי

 

בקטגוריות המשחק בסרט קומי/מיוזיקל זכה כריסטיאן בייל על תפקידו כדיק צ'ייני ב"סגן הנשיא". "תודה לשטן שהיווה השראה לדמות שלי", אמר בנאום תודה עוקצני שמכוון ישירות לדמותו מעוררת המחלוקת של צ'ייני. אוליביה קולמן זכתה בקטגוריה המקבילה לנשים על "המועדפת", סרטו החדש של יורגוס לנטימוס.

 

מהרשלה עלי זכה על תפקיד המשנה שלו ב"ספר הירוק" ורג'ינה קינג בקטגוריה המקבילה לנשים על "סיפורו של רחוב ביל". קינג בלטה בין שלל הנאומים השגרתיים והיא ניצלה את הבמה כדי להכריז על המטרה הבאה שלה: בשנתיים הקרובות היא תדאג לכך שבכל הפרויקטים שלה ישתתפו מספר שווה של נשים וגברים. בנוסף היא קראה לכל הנוכחים בקהל לאמץ כלל זה.

 

ליידי גאגא ליידי גאגא צילום: איי אף פי

 

בפרס הסרט הזר זכה כצפוי "רומא" של אלפונסו קוארון, שמתסמן גם כמועמד מוביל בטקס האוסקר. קוארון זכה גם בפרס הבימוי וגבר על מתמודדים בולטים כמו ברדלי קופר על "כוכב נולד" ואדם מקיי על "סגן הנשיא". בשני נאומיו הוא ציין במיוחד את שתי השחקניות הראשיות של הסרט, יאליצה אפריציו ומריאנה דה טבירה. בסרט האנימציה הטוב ביותר זכה "ספיידרמן: ממד העכביש" והצליח לגבור על סרטי דיסני כמו "ראלף שובר את האינטרנט" ו"משפחת סופר-על 2".

 

סנדרה או הצליחה לגנוב את ההצגה, לא רק בתור מנחה אלא גם בתור זוכה. היא זכתה בפסלון היוקרתי על תפקידה הראשי בסדרת הדרמה "להרוג את איב" והפכה לשחקנית האסייתית הראשונה שזוכה בשני פרסי גלובוס הזהב (את הראשון היא קיבלה על תפקיד המשנה ב"אנטומיה של גריי") והשחקנית האסייתית השנייה שזוכה בקטגוריה זו (לפני 35 זכתה יוקו שימאדה על "שוגון"). בעת קבלת הפרס היא זנחה את מעמד המגישה הרשמית, והתקשתה לעצור את הדמעות וההתרגשות. היא הודתה לצוות שעבד על הסדרה ופנתה בנימה אישית להוריה שנכחו בקהל בקוריאנית.

 

שתי דמויות בולטות זכו בפרס מפעל החיים השנה. קרול ברנט זכתה בפרס שמוגש לראשונה על שמה וחוגג עשייה טלוויזיונית יוצאת דופן. בגיל 85 היא עלתה לבמה והודתה לכל האנשים שעבדו איתה לאורך השנים וציינה כי היא מרגישה בת מזל לעבוד בתקופה שהיא פרצה בה. ג'ף ברידג'ס זכה בפרס ססיל בי. דמיל ולאחר שהודה לאשתו, אחיו, אנשי הצוות שעובדים איתו ולאחים כהן שבזכותם הוא מזוהה עם אחד התפקידים האיקונים בקולנוע, ה-Dude מ"ביג ליבובסקי", הוא נשא נאום שחוגג את החיים.

 

בתחום הטלוויזיה, הסדרה "האמריקאים" זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר, בעוד ש"שיטת קומינסקי" זכתה בקטגוריה הקומית.

 

 

רשימת הזוכים המלאה:

 

קולנוע:

סרט דרמה: "רפסודיה בוהמית"

 

קומדיה/מיוזיקל: "הספר הירוק"

 

בימוי: אלפונסו קוארון, "רומא"

 

תסריט: "הספר הירוק"

 

הסרט הזר: "רומא", מקסיקו

 

סרט אנימציה: "ספיידרמן: ממד העכביש"

 

שחקן ראשי בדרמה: ראמי מאלק, "רפסודיה בוהמית"

 

שחקנית ראשית בדרמה: גלן קלוז, "האישה"

 

שחקן ראשי בקומדיה/מיוזיקל: כריסטיאן בייל, "סגן הנשיא"

 

שחקנית ראשית בקומדיה/מיוזיקל: אוליביה קולמן, "המועדפת"

 

שחקן משנה: מהרשלה עלי, "הספר הירוק"

 

שחקנית משנה: רג'ינה קינג, "סיפורו של רחוב ביל"

 

הפסקול המקורי: ג'סטין הורביץ', "האדם הראשון"

 

שיר מקורי, Shalow, "כוכב נולד"

 

טלוויזיה:

 

סדרת הדרמה הטובה ביותר: "האמריקאים"

 

הסדרה הקומית/מיוזיקל: "שיטת קומינסקי"

 

מיני סדרה: "סיפור פשע אמריקאי: ורסצ'ה"

 

שחקן ראשי בסדרה קומית/מיוזיקל: מייקל דאגלס, "שיטת קומינסקי"

 

שחקנית ראשית בסדרה קומית/מיוזיקל: רייצ'ל ברוסנהאן, "גברת מייזל המופלאה"

 

שחקן בסדרת דרמה: ריצ'רד מאדן, "שומר הראש"

 

שחקנית בסדרת דרמה: סנדרה או, "להרוג את איב"

 

שחקן במיני סדרה: דרן כריס, "סיפור פשע אמריקאי: ורסצ'ה"

 

שחקנית במיני סדרה: פטרישה ארקט, "הבריחה מדנמורה"

 

שחקן משנה בסדרה: "בן וישו, מהומה אנגלית למדי"

 

שחקנית משנה בסדרה: פטרישיה קלרקסון, "חפצים חדים"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x