$
מוזיקה

"בריטניה תשובי, זה לא מאוחר מדי להתחרט"

"בריוניון בויז" הם להקת בנים הולנדית חדשה שהוקמה כדי לעצור את הברקזיט בכוח הבלדות וקוביות הבטן

דנה קסלר 08:3230.12.18

"בריטניה תשובי, זה לא מאוחר מדי להתחרט", מתחננים חמישה חתיכים עם שיק מהניינטיז בסינגל הבכורה שלהם, "Britain Come Back". קבלו את ה־Breunion Boys, להקת בנים חדשה שקמה באמסטרדם במטרה לעצור את הברקזיט. בלדת הפרידה שהם שרים לבריטניה, כאילו היתה בחורה, עלתה ליוטיוב ב־19 בדצמבר, ומאז צברה כ־100 אלף צפיות.

 

במיטב מסורת להקות הבנים העדכניות, הבריוניון בויז מקפידים על גיוון אתני ומורכבים מסעיד האפגני המזוקן, האיו הבלונדיני ארוך השיער, ז'יל הברונטי שקורא לעצמו "מאסטרו", ג'ושוע השחור עם האפרו ופבלו שמחמצן את שערו כמו איציק זוהר בימיו היפים. "תראו כמה כעס יש להרבה בריטים כלפי האיחוד האירופי, וכמה אירופאים כועסים על הבריטים על זה שהם עוזבים", אמר ג'ושוע לרויטרס. "אנחנו התשובה לרגש הזה".

 

מתוך הקליפ של "Britain Come Back" של בריוניון בויז. סטייל וסאונד מהניינטיז, ימיו היפים של האיחוד מתוך הקליפ של "Britain Come Back" של בריוניון בויז. סטייל וסאונד מהניינטיז, ימיו היפים של האיחוד צילום מסך: Youtybe

 

 

בתחילת הקליפ שלהם מתנוסס שם הלהקה בתוך דגל אירופה ובו שניים עשר הכוכבים הצהובים מופיעים על רקע השמיים הכחולים. לפתע כוכב אחד מתפורר ושאריותיו צונחות לתוך הים. בחורה יפה ועצובה היושבת בסירה קטנה שדגל אנגליה מחובר אליה, מגלמת את בריטניה (הג'ינג'ית, כך מסתבר). היא מתבוננת אחורה אל החוף, אל חברי הלהקה, שמייצגים את האיחוד האירופי, ובעיניו הדומעות של אחד מהם משתקפים 11 כוכבים צהובים. השיר נפתח במילים "אני לא מאמין שזה הסוף - הו לא!" וממשיך בתחנונים, הבטחות להשתפר והפגנת עלבון מהביקורת של בריטניה עליהם. באיזשהו שלב הם מתחילים להתפתל על החול בייאוש, ואחד מהם פוצח בקטע הראפ, שבו הוא מראה לבריטניה מה היא מפסידה - את הקוביות שלו בבטן. רגע, אולי זאת בכלל פרודיה?

 

"זה מצחיק אבל זה גם מאוד מאוד רציני", אמרה ל־CNN האנימטורית ההולנדית ג'וליה ולדמן שעומדת מאחורי המיזם הביזארי ומתכננת להוציא את הלהקה לסיבוב הופעות בפאבים ברחבי הממלכה המאוחדת כדי לכבוש את לבבות תומכי הברקזיט ולגרום להם לשנות את דעתם. "אני יודעת שיש מיליוני אירופאים שמרגישים כמוני", אמרה.

 

הלוק והסאונד הניינטיזיים של הלהקה אינם מקריים. "זה מזכיר לך את הימים הטובים של האיחוד האירופי", הסבירה ולדמן בנוסטלגיה, "כשהתחושה היתה שהעתיד הוא אירופאי, ובריטניה היא חלק ממנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x