$
אמנות ועיצוב

תערוכה חדשה מלמדת את הילדים את סודות הטכנולוגיה והסלפי

תערוכה אינטראקטיבית במדעטק בחיפה משתפת ילדים (ולא רק) בשפע פעלולי טכנולוגיה ומשמעותם

רעות ברנע 08:1126.09.18

הילדים שגדלים היום כבר לא יוגדרו כמכורים לטכנולוגיה, מהסיבה הפשוטה שהיא תהיה חלק אינטגרלי מהחיים שלהם, כמו אוכל או שינה. התערוכה “דיגיטלי” שמוצגת בימים אלה במדעטק בחיפה (עד סוף אוקטובר), חושפת את הילדים - ולא רק אותם - להיבטים שונים של העולם הטכנולוגי־דיגיטלי שבו הם כל כך מוטמעים. במוזיאון לא הגדירו גיל מומלץ לתערוכה, אך היא מתאימה לגילאי 7-6.

 

בתערוכה הילדים מתרשמים מהנוכחות הווירטואלית האישית שלהם בגודל אנושי - על פני מסך ירוק שבו נוצרים אפקטים מיוחדים סביב השתקפותם, או באמצעות סלפי אישי בגודל 5 מטרים וסלפי משפחתי שבו הפרצופים של כולם מתערבבים למיצג ייחודי משותף. הסלפי זוכה למקום של כבוד בתערוכה: בצורה משעשעת מוצגות תמונות סלפי שעשו היסטוריה, כמו זו ששותפה הכי הרבה פעמים (שצילמה אלן דג’נרס באוסקר 2014) ואפילו זו של אורן חזן ודונלד טראמפ.

 

 

מתוך התערוכה “דיגיטלי". אפקטים מיוחדים של סלפיצילום: אייל אמיר מתוך התערוכה “דיגיטלי". אפקטים מיוחדים של סלפיצילום: אייל אמיר צילום: אייל אמיר

 

עוד בתערוכה התייחסות למושגים וירטואליים אלמנטריים בחיים שלנו שלא תמיד עצרנו לחשוב מה הם באמת אומרים. למשל, ויקיפדיה (אתר שקיים רק משנת 2001), אתרי מימון המונים או תיעוד אוכל וחופשות. אחת ההפעלות מאפשרת למבקרים לצלם תמונה מ”חופשה שלא היתה”, שבה הם יכולים לשתול את פניהם ופני חבריהם בלוקיישן נבחר, ואולי גם לעצור ולשאול: אם יש תמונה, אז יכול להיות שזה באמת קרה? התערוכה שופעת במיצבי מוליטמדיה משוכללים מרשימה מבחינה ויזואלית ותוכנית. הקטנים שבחבורה יימשכו לפעלולי הדיגיטל, אבל מי שירוויח ממנה הרבה יותר הם הילדים הגדולים, בני הנוער ואפילו המבוגרים. כי יכול להיות שהביקור בה יגרום לנו לא לקחת את כל השפע הטכנולוגי של חיינו כמובן מאליו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x