$
מוזיקה

לני קרביץ באלבום מחאה: הסערה שאחרי השקט

אחרי מחסום יצירתי של ארבע שנים קרביץ חוזר באלבום עמוס מסרים פוליטיים ועוד כמה קלישאות

דנה קסלר 08:3316.09.18

לני קרביץ הוציא לאחרונה את אלבומו ה־11 "Raise Vibration" אחרי ארבע שנים של שתיקה. את האלבום הוא קידם בעזרת שני סינגלים. אחד מהם הוא "Low" ה־Fאנקי והסקסי. רבים חשבו שקרביץ מחקה בו את מייקל ג'קסון, אך למעשה הוא סמפל את קולו מהשיר "I Can't Make It Another Day" שהם הקליטו יחד לפני שנים. לא ברור כמה אנשים מתגעגעים ללני קרביץ - אמן שהרוקנ'רול הסולי הרטרואי שלו כבש את MTV בתחילת הניינטיז - אבל למייקל ג'קסון בטוח מתגעגעים. כשנשאל פעם מה הרגע המוזיקלי שהשפיע על הקריירה שלו יותר מכל, סיפר קרביץ על ההופעה הראשונה שראה בחייו: הג'קסון פייב במדיסון סקוור גארדן. גם את האלבום החדש שלו מנסה קרביץ להרים בעזרת גיבורו המנוח, אותו הוא מארח בדואט שלאחר המוות.

 

 

 

ועוד לפני הדואט עם ג'קסון, בחודש מאי חזר קרביץ עם סינגל ראשון מתוך האלבום החדש: שיר מחאה יומרני בשם "It's Enough". קרביץ בחר בדרך הקלה, ובקליפ המלווה את שמונת הדקות של הFאנק־סול־מחאה הרפטטיבי הזה הוא ערך רצף אינסופי של צילומי ארכיון חדשותיים, הכוללים עדויות של אלימות משטרתית, התעללות בבעלי חיים, אסונות אקולוגיים, גזענות, הומופוביה ולא מעט צילומים הופכי קיבה של מלחמות ופיגועי טרור לצד עצרות מחאה והפגנות. בהודעה לעיתונות הצהיר: "נמאס לי מגזענות, נמאס לי ממלחמות, נמאס לי מהרס הסביבה ומהחמדנות וחוסר הכנות של מנהיגי העולם. אנחנו חייבים לחזור למסלול באמצעות מודעות גבוהה יותר".

 

 

עטיפת האלבום של לני קרביץ עטיפת האלבום של לני קרביץ

 

בשיר "Who Really are the Monsters?" מסביר קרביץ: "המלחמה לא תיגמר כל עוד נמשיך להפיל פצצות". כך, באלבומו החדש קרביץ פוליטי מאי פעם. אחרי שהרגיש חסום מבחינה יצירתית במשך זמן רב, שירי האלבום החדש באו לו, לטענתו, בחלום, והוא הקליט אותם במהירות באולפן הביתי שלו באיי בהאמה לצד חברו הגיטריסט קרייג רוס בלבד. אפשר להניח שראה חדשות לפני שהלך לישון, וכשקם כתב אלבום לני־קרביצי קלאסי עם כמה שירי מחאה כצו התקופה. הקלישאות כבר בילט־אין.

 

 

לני קרביץ. מתגעגעים אליו? לני קרביץ. מתגעגעים אליו? צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x