$
כושר

אימון אישי: אבא שרירי, ילד חכם

מחקר קובע כי תינוקות לאבות שפעילים גופנית יהיו חכמים יותר. המסקנות הוכחו (בינתיים) רק על עכברים

סיון אבוקאי 08:0815.05.18
מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת המקצועי “נוירולוגיה וגנטיקה” קובע כי קיים סיכוי גבוה שתינוקות שנולדים לאבות אשר עוסקים בפעילות גופנית על בסיס קבוע יהיו חכמים יותר.

 

מחקרים קודמים בתחום הראו כי פעילות גופנית משפרת תפקודים קוגניטיביים אצל המתאמנים ומסייעת לחיזוק הקשרים של תאי העצב במוח אשר אחראים על הזיכרון, תהליכי הלמידה וחידוד החשיבה.

 

אב בכושר ישפיע לטובה על תפקוד צאצאיו אב בכושר ישפיע לטובה על תפקוד צאצאיו צילום: שאטרסטוק

 

 

אולם לא היה ברור האם וכיצד שינויים נויורוגנטיים משפיעים על דור ההמשך. קבוצת חוקרים מהמכון לחקר המוח בגרמניה, גידלו עכברי מעבדה בתנאים שווים עד הגעתם לבגרות. מחציתם הועברו לתנאי מחייה פעילים אשר כללו גלגלי ריצה וצעצועי שעשוע במרחבים גדולים והשאר נותרו בכלובים ללא כל אלה.

 

לאחר שלושה חודשים החוקרים בדקו את תאי העצב במוחם וגילו כי אצל הנבדקים הפעילים תאים אלה היו חזקים יותר והראו תוצאות טובות יותר במשימות קוגנטיביות. בהמשך, כלל הנבדקים זווגו עם נקבות שלא עשו פעילות גופנית ואז נמצא כי הצאצאים לאבות הפעילים נולדו עם קשרים עצביים טובים יותר.

 

פרופ’ אנדרי פישר שאחראי על המחקר אמר השבוע לניו יורק טיימס: “הבשורה המשמחת היא שפעילות גופנית באמצע החיים תסייע גם לנו באופן אישי וגם לדור העתיד שלנו”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x