$
אוכל

קפה כל הלילה: חווית בילוי בשילוב אוכל ואלכוהול

הבר־מסעדה קפה פופולאר במלון החדש ג'ייקוב סמואל בת"א ינסה ללכוד את הקהל מבוקר ועד ערב

רעות ברנע 09:0613.05.18

“כשאתה עובד עם חברים, זה יכול להוביל לשני מצבים — או לפיצוץ, או כמו במקרה שלנו, שהקשר יתהדק”, אומר השף אבי ביטון, אחד מארבעת השותפים בקפה פופולאר החדש בתל אביב, “יש בינינו הרמוניה שהיא משמעותית בהנעת העסק”. ביטון, שהתפרסם הודות למסעדת אדורה, מכהן בתור שף בקייטרינג מזל טלה ומופיע באינספור תוכניות בישול טלוויזיוניות את הקפה החדש, ועתה הוא משיק את הקפה החדש עם היזמים עומר כצמן ותומר שפלר שבבעלותם כמה עסקים נוספים כמו מסעדת יאסו, ועם נדב לאור שהחל כטבח והקים את מסעדת טאיזו יחד עם יובל בן נריה.

 

מימין תומר שפלר, נדב לאור, אבי ביטון ועומר כצמן בעלי קפה פופולאר מימין תומר שפלר, נדב לאור, אבי ביטון ועומר כצמן בעלי קפה פופולאר צילום: אביגיל עוזי

 

קפה פופולאר החדש שוכן בתחומו של מלון הבוטיק החדש גם הוא, ג’ייקוב סמואל, בצומת הרחובות דיזנגוף וארלוזורוב במרכז העיר. על בניית הקונספט עובדים השותפים כבר ארבע שנים. הקונספט, שמתחיל להיות נפוץ במדינות שונות בעולם, מושתת על חוויית בילוי בשילוב אוכל ואלכוהול במלון בוטיק, כמו Soho House בברלין, Chiltern Firehouse בלונדון ו־PH-D Lounge בניו יורק. “יש פה שני צדדים שמשלימים זה את זה, כולם מרוויחים – אנחנו מרוויחים מאורחי המלון והמלון מרוויח מהלקוחות שלנו”, אומר שפלר. כצמן מוסיף כי המקום נחלק לשני חללים — בר לאונג’ בקומה מינוס 1 של המלון שיפעל מדי יום מהשעה שבע בערב, אליו יבואו אנשים לדינר קליל ואווירה שונה, לצד מסעדה פינתית על הרחוב שתגיש ארוחות בוקר, צהריים וערב. “בשנים האחרונות אנשים רוצים לקבל הכל בכרטיס אחד”, אומר ביטון, “גם מוזיקה, גם לנשנש משהו, גם להכיר מישהי על הבר. אחד הגורמים המשמעותיים לזה, לדעתי, הוא הירידה המשמעותית בגיל הסועדים. היום כל בן 22 שנחשף לקולינריה באינסטגרם, בפייסבוק ובתוכניות ריאליטי מרשה לעצמו לבלות במסעדות. יש הרבה יותר אנשים שהולכים לאכול כבילוי”.

 

משיחה קצרה עם הארבעה אפשר להבחין בסינרגיה שהם מדברים עליה. הם משלימים את המשפטים זה של זה, צוחקים מבדיחות משותפות ובסך הכל נראה שהם נהנים מהעבודה הקשה. אבל גם הם מודים שהשנה האחרונה, שנחשבת קשה לעולם המסעדנות הישראלי, משפיעה עליהם. “בשנה האחרונה באמת נהיו התנאים קשים יותר”, אומר לאור, “אבל תמיד ישנם העסקים הטובים שימשיכו להיות טובים. לאלה שמדשדשים קשה היום יותר מאשר לפני עשר שנים”.

 

בימים אלה פועל הבר למטה במתכונת של הרצה, והמסעדה עתידה להיפתח גם היא בשבועות הקרובים. בין המנות בתפריט הבר אפשר למצוא סופריטו תמנון עם תפוחי אדמה ועגבניות חריפות (62 שקל), באקלוואה כבד אווז (84 שקל) וסלט מאשוויה וגבינת פנחס (38 שקל). “זה המקום הראשון שאני מגיע אליו טבולה ראסה”, אומר ביטון. “אנחנו רוצים ליצור פה מוצר כיפי עם אווירה טובה. האוכל לא צריך להיות כבד ומעונב, אלא פריסטייל”.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x