קולנוע וטלוויזיה

מפיק הקולנוע לאון אדרי הלך לעולמו בגיל 70

אדרי היה מבכירי תעשיית הקולנוע בארץ. יחד עם אחיו משה הוא עמד בראש "יונייטד קינג", שאמונה על ההפקה של כ-300 סרטים, בהם "סוף העולם שמאלה", "לבנון", "הערת שוליים" ו"אביבה אהובתי"

רן בוקר, ynet 13:0619.04.18

מפיק הקולנוע לאון אדרי הלך לעולמו בגיל 70, לאחר מאבק במחלה קשה, כך הודיעה משפחתו היום (ה'). הוא השאיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ושבעה נכדים. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 12:30 בבית העלמין בקיסריה.

 

 

לאון אדרי ז"ל לאון אדרי ז"ל

 

 

אדרי, מבכירי תעשיית הקולנוע בארץ, היה הבעלים של חברת ההפקה "יונייטד קינג" יחד עם אחיו, משה. השניים הפיקו והפיצו מעל 300 סרטים ישראלים ובינלאומיים, בהם "סוף העולם שמאלה", "הערת שוליים", "מי מפחד מהזאב הרע", "לבנון", "הבועה", "בופור" ו"אביבה אהובתי".

 

אדרי נולד ב-4 באפריל 1948, בטנג'יר שבמרוקו ועלה עם משפחתו ארצה כשהיה בן 13. את שנות התבגרותו עבר בדימונה. חברת ההפקות של האחים לא מפיצה רק סרטים ועם השנים הרחיבה את עיסוקה להפקה ושיווק של קשת רחבה של תכני בידור ושל העסקים הקשורים בהם, כשבין תוצריה סדרות טלוויזיה, סרטי די-וי-די וגם הפקות מוזיקליות ומופעי במה. בתחילת שנות האלפיים, האחים אדרי הקימו יחד את מתחם סינמה סיטי, תחילה בגלילות ולאחר מכן גם במקומות אחרים במדינה.

 

רבים מהסרטים שהאחים אדרי הפיקו נחשבים היום לפסגות הקולנוע הישראלי וייצגו את המדינה בתחרויות ופסטיבלים בינלאומיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x