$
במה

פסטיבל תיאטרון בינלאומי ראשון יתקיים ביפו

זו הפעם הראשונה שמתקיים פסטיבל תרבות בסדר גודל כזה ביפו, עם עשרות מופעים, אירועי חוצות, ערבי שירה, סדנאות וכיתות אמן - מהארץ ומהעולם

מאיה נחום שחל 08:3922.03.18

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי הראשון של יפו, Jaffa Fest , יתקיים ב־3 במאי עד ה־2 ביוני ברחבי יפו בניהולה של לנה קריינדלין ובניהולו האמנותי של נעם סמל, מנכ"ל הקאמרי לשעבר.

 

זו הפעם הראשונה שמתקיים פסטיבל תרבות בסדר גודל כזה ביפו, עם עשרות מופעים, אירועי חוצות, ערבי שירה, סדנאות וכיתות אמן - מהארץ ומהעולם - ובשיתוף כל מוסדות התרבות ביפו בהם תיאטרון גשר, תיאטרון הסימטה וניסן נתיב. את הפסטיבל יזמו עריית תל אביב ותיאטרון גשר ותקציבו עומד על 3 מיליון ו־75 אלף שקל המורכבים מ־1.1 מיליון שקל מהכנסות עצמיות, 825 אלף משגרירויות ומכוני התרבות של המדינות המשתתפות, 450 אלף ממשרד התרבות והספורט ו־700 אלף מעירית תל אביב יפו.

 

 

מתוך "תיאטרון ללא יהודים". מבוסס על סיפור אמיתי מתוך "תיאטרון ללא יהודים". מבוסס על סיפור אמיתי צילום: Felix Gruenschloss

 

באירוע ההשקה אמר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי: "יפו היא גורם מאוד חשוב בעירייה וזה חשוב שתיאטרון גשר שמזוהה עם תרבות רוסית משתלב והופך להיות משמעותי בקהילה היפואית כולה".

 

בין השאר יעלו "מחכים לגודו" בעברית וערבית בבימויו של אילן רונן בהשתתפות שחקנים ערבים תושבי יפו, מוראד חסן ורסא אשכר, לצד דורון תבורי ומנשה נוי; "מוצרט וסליירי" מחזה של פושקין בבימוי יונתן אסתרקין, עם סשה דמידוב בתפקיד סליירי ובנו דניאל דמידו כמוצרט; "הילד מאחורי העיניים", מחזה מוזיקלי מטורקיה - עיבוד למחזה של נאוה סמל בבימוי קמאל בשאר; ו"תיאטרון ללא יהודים" של התיאטרון העירוני קרלסרוהה מגרמניה, על פי סיפורם האמיתי של ארבעה אנשי תיאטרון עם עליית היטלר לשלטון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x