$
אמנות ועיצוב

נגד הגירוש: 700 אמנים חתמו על עצומה למען מבקשי מקלט

אמנים ואמניות הצטרפו למאבק נגד גירוש מבקשי המקלט האפריקאים מישראל ויצאו בעצומה משלהם לצד עצומות הסופרים, האקדמאים, הרופאים והטייסים

ענת ברזילי 09:1125.01.18

אמנים ואמניות הצטרפו השבוע למאבק האזרחי נגד גירוש מבקשי ומבקשות המקלט האפריקאים מישראל ויצאו בעצומה משלהם לצד עצומות הסופרים, האקדמאים, הרופאים והטייסים.

 

על העצומה, יוזמה של מגזין האמנות האינטרנטי ״תוהו״ והאמנית מיכל היימן, חתומים יותר מ־700 אמנים ואמניות מתחומים שונים וכן אוצרים ואוצרות. 

 

האמנים מירי סגל ורועי רוזן האמנים מירי סגל ורועי רוזן צילום: עמית שעל, תומי הרפז

 

אבי לובין, עורך שותף ב״תוהו״ יחד עם לאה אביר, אומר כי ״זה מרגיש כאילו אנחנו בעולם אפל והזוי. ההרגשה היא שאין בכנסת אופוזיציה שפועלת כנגד החלטת הממשלה". לובין מסביר ש״בתחילה חשבנו על קמפיין של עבודות אמנות נגד הגירוש, אבל הבנו שכך נישאר במישור האסתטי והדימויי בלבד ולא נצליח להשפיע ממש

 

על המציאות, אז נענינו לקריאה שפרסמה מיכל היימן בעמוד הפייסבוק שלה לפעול, ופתחנו עצומה".

 

 

יצירה של האמן ניר הראל כחלק מקמפיין האמנים נגד גירוש פליטים יצירה של האמן ניר הראל כחלק מקמפיין האמנים נגד גירוש פליטים צילום: ניר הראל

 

"בימים אלה של סכנת נפשות קריטית, אני שמחה שאמנים ואמניות מתאחדים ויוצאים כנגד גירוש של פליטים ופליטות ולא רק בפעולה אמנותית", מוסיפה היימן.

 

בין האמנים שחתמו על העצומה מירי סגל, רועי רוזן והדס עפרת, והיא קוראת לממשלת ישראל ״להפוך את החלטה לעצור ולגרש בכפייה את מבקשי ומבקשות המקלט החוסים בישראל". עוד נכתב בעצומה: ״עלינו לאמץ את מבקשי ומבקשות המקלט שנמלטו ממולדתם וביתם בעל כורחם...יש לאפשר להם להתפרנס בכבוד ולממש את מלוא זכויות האדם המגיעות להם".

 

וגם: ״בשנים 2017-2014 הרחיקה מדינת ישראל יותר מ־4,000 מבקשי מקלט ל’מדינות שלישיות’, רואנדה ואוגנדה. מדינות אלה משמשות בבחינת 'דלת מסתובבת'״.

 

בעצומה מתחייבים האמנים לא לתת יד למעשי העוולה של ממשלת ישראל כנגד מבקשי המקלט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x