שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספרות

חולקו פרסי ברנר לספרות לרונית מטלון, רעיה טילינגר ואמיר זיו

הפרס הניתן על ידי אגודת הסופרים העבריים הוא מהפרסים הוותיקים בספרות העברית. השנה הוחלט להעניק פרס לשני ספרי ביכורים - לאמיר זיו, סגן עורכת "כלכליסט", ולרעיה טילינגר

מאיה נחום שחל 21:4327.12.17

הערב, רביעי, התקיים טקס הענקת פרס ברנר הניתן ע"י אגודת הסופרים העבריים, לסופרת רונית מטלון על ספרה "והכלה סגרה את הדלת". הפרס, 50,000 שקלים, הוא מהפרסים הוותיקים בספרות העברית ונתמך ע"י רחל ומשה ינאי.

 

 

 

כמו כן, השנה הוחלט באגודה להעניק פרס גם לשני ספרי ביכורים, לסופרים אמיר זיו (סגן עורכת כלכליסט) על ספרו "ארבעה אבות" בהוצאת כתר ולרעיה טילינגר על ספרה "עתידה" בהוצאת שולחן כתיבה. הפרס על סך 10,000 שקלים, חולק בין שני הסופרים. את הפרס קיבלה בתה של מטלון, טליה בשמה.

 

 

מימין: רעיה טילינגר, יו"ר אגודת הסופרים צביקה ניר ואמיר זיו מימין: רעיה טילינגר, יו"ר אגודת הסופרים צביקה ניר ואמיר זיו צילום: ענר גרא

 

יו"ר אגודת הסופרים צביקה ניר עם בתה של רונית מטלון שקיבלה בשמה את הפרס יו"ר אגודת הסופרים צביקה ניר עם בתה של רונית מטלון שקיבלה בשמה את הפרס צילום: ענר גרא

 

יו"ר אגודת הסופרים, צביקה ניר, ציין בנאומו כי: "הסופרים שזכו היום בפרס ובראשם רונית מטלון ראויים לו, אני שמח שהשנה ידענו להוקיר גם סופרים חדשים שיצאו עם ספר ביכורים, זאת במטרה להאיר זרקור גם על סופרים חדשים והחשיבות שבעידודם לכתוב".

 

עוד הוסיף ניר כי: "בימים האחרונים התבשרנו כי נולדה תזמורת לאומית חדשה, יש תיאטרון לאומי והגיע הזמן שאגודת הסופרים תוכר כאגודה לאומית לספרות. אגודה שהוקמה על ידי ביאליק וחבריו ופועלת ללא הפסקה קרוב למאה שנים איננה יכולה יותר להתקיים מחסדים ולהתדפק על דלתות. היא נכס לאומי וכך צריכה להיות מוכרת".

 

חברי ועדת פרס ברנר לשנה זו היו ד"ר דיתי רונן, ד"ר סמדר שיפמן, יחזקאל נפשי. השנה הוגשו לוועדה 87 ספרי פרוזה, ובקטגוריית ספר הביכורים הוגשו 54 ספרים.

 

מנימוקי חבר השופטים להענקת הפרס לספרה של רונית מטלון: "מדובר בספר יוצא דופן המטפל בצורה ספרותית מבריקה ועם זאת קלילה, במבני העומק של החברה הישראלית, במתחים הקיומיים של הישראליות ובשאלות של הגדרת זהות אישית"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x