$
אופנה

עיצוב מורבידי: שרשרת ומשהו מת

מעצבת התכשיטים של הידוענים ליהי סגל יצרה קולקציה של עצמות בעלי חיים המשובצות ביהלומים

מורן לונדון 08:3008.11.17

ליהי סגל (31) הגיעה לעיצוב תכשיטים די במקרה: “אחרי הצבא נסעתי לעבוד בעגלות בניו יורק, והעגלה שאותה ניהלתי הציעה תכשיטים של מעצבת”.

 

בעקבות ההתנסות הזו, סגל החליטה שהיא רוצה ללמוד עיצוב. היא למדה ב־FIT בניו יורק, מבתי הספר הנחשבים בעולם לעיצוב. "אבל לא היה לי קל מבחינת הגעגועים לארץ ולחברים”, היא מספרת בריאיון ל"כלכליסט" מביתה בניו יורק. "אחרי שנה ב־FIT כבר רציתי לחזור והחלטתי לנסות להתקבל לשנקר. לא רק שלא התקבלתי - גם די קטלו את העיצובים שלי. וככה יצא שהמשכתי ב־FIT”.

ליהי סגל ועגילי עצמות בעיצובה. גם נטלי פורטמן מתלהבת ליהי סגל ועגילי עצמות בעיצובה. גם נטלי פורטמן מתלהבת צילום: יחצ

 

מאז חלפו מים רבים והיום תכשיטיה של סגל נענדים על ידי סלבריטאים רבים בארץ ובעולם ונוכחותם במגזינים כמו גלמור וניילון הם עניין שבשגרה.

 

התכשיטים של סגל עדינים אך מלאי זוהר וחפים מכל הגזמה טרנדית . היא משלבת מתכות יקרות, יהלומים ואבני חן בטכניקות לא שגרתיות, כמו למשל שיבוץ של יהלומים בתוך אבני חן. לאחרונה אף יצאה בקולקציה ייחודית שמחברת בין זהב ויהלומים לעצמות של בעלי חיים.

 

על אף החומרים המורבידיים, התכשיטים כלל לא נראים כאלה. “אני קונה עצמות שנאספות בטבע מבעלי חיים שמתו בנסיבות טבעיות. הן עוברות תהליך וליטוש ואני משלבת אותן עם זהב ויהלומים. בתחום הזה עובדים עם בעלי מקצוע ותיקים והרבה פעמים אני מוצאת את עצמי נלחמת על הגחמות שלי עם כאלו שנמצאים כבר 60 שנה בתחום ולא מאמינים שמה שאני רוצה אפשרי לביצוע”.

 

המותג שלה, "בליקר אנד פרינס", שחוגג בימים אלו שלוש שנות קיום, נולד בישראל: “אחרי שסיימתי את הלימודים חזרתי לפה, עבדתי בבורסה בתור מעצבת בחברה קטנה. יום אחד מישהו ביקש ממני לעצב עבורו טבעת אירוסין ועם הטבעת הזו הקמתי את המותג שלי וחזרתי לניו יורק. היום אני מחזיקה גם סניף בישראל ומייצרת בשני המקומות. יש תחומים ובעלי מקצוע שאני מעדיפה בניו יורק ויש כאלה שאני לגמרי מעדיפה בארץ”.

 

חובבות האופנה המקומיות אימצו לליבן את המותג ולא נדיר לראות דוגמניות כמו יעל גולדמן ורותם סלע עונדות אותם, כמו גם מכתיבות טרנדים בינלאומיות: "נטלי פורטמן וג’יג’י חדיד עונדות תכשיטים של המותג והדוגמנית קרלי קלוס ענדה שרשרת שלי במשך כל שבוע האופנה וכמובן צולמה המון וזה יצר דיבור", היא מספרת, "בשנה האחרונה כלבו היוקרה ברגדורף גודמן מחזיק את הקולקציה שלי, וגם זו אבן דרך רצינית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x