$
אמנות ועיצוב

אמנות בדבש: תערוכות אמנות מסקרנות

מרונית אלקבץ ועד דיוויד שריגלי - שנת תשע"ח תהיה עמוסה בתערוכות אמנות מובחרות ברחבי הארץ. הנה 10 המסקרנות ביותר שבהן

רעות ברנע 08:4220.09.17

"רפאים - דיוקן עצמי"

תערוכת יחיד של מירי סגל

 

סגל, אחת האמניות המעניינות שפועלות בזירה המקומית, תציג פרויקטים חדשים לצד עבודות וידאו, צילום ומיצב משנים קודמות. בעבודותיה היא חוקרת את הקיום האנושי על רקע העידן הוירטואלי והפיתוחים הטכנולוגיים באמצעות בחינית יחסי כוח, שליטה, ערגה, תעתועים וממשות.

במוזיאון הרצליה

 

רפאים - דיוקן עצמי רפאים - דיוקן עצמי צילום: E. G. Schempf

 

 

"חמסה, חמסה, חמסה: גלגולו של מוטיב" (שם זמני)

 

באמצעות 555 (!) חמסות מסוגים ומתקופות שונות יבחן מקומו של הסמל הנפוץ שבאמנות ובאמונות בישראל. יוצגו יצירות אמנות ופולקלור במדיומים שונים, מוידאו ארט דרך גרפיטי ועד תכשיטים. בין המציגים: אבי בירן, עזרי טרזי ואפילו שושקה (זאב אנגלמאייר).

במוזיאון לאמנות האיסלאם בירושלים

 

חמסה חמסה חמסה: גלגולו של מוטיב חמסה חמסה חמסה: גלגולו של מוטיב

 

 

"Lose Your Mind"

תערוכת יחיד של דיוויד שריגלי

 

האמן הבריטי המצליח הוא יוצר מצחיק, מוזר ובעל ראיית עולם חדה, היוצר במגוון מדיומים, כמו רישום, צילום, פיסול, אנימציה, הקלטות ספוקן וורד וקליפים של מוזיקת פופ. תערוכתו הראשונה בישראל תציג גוף עבודות רחב משלושת העשורים האחרונים.

במוזיאון תל אביב

 

Lose Your Mind Lose Your Mind

 

 

"עונג ואימה"

תערוכת יחיד של אלעד קופלר

 

קופלר, זוכה בפרס רפופורט של מוזיאון ת"א לשנת 2012, יציג עבודות מופשטות וצבעוניות על משטחי בד גדולים. קופלר התייתם מאמו כשהיה ילד וגודל על ידי אב ששברון לבו הפך אותו לחסר בית. הבית הינו מושא געגועים נצחי אצל קופלר והוא משוחזר באופנים שונים בציוריו וברישומיו, שמוצגים גם הם בתערוכה.

במוזיאון נחום גוטמן בתל אביב

 

עונג ואימה עונג ואימה

 

 

"לצייר חופש" (שם זמני)

 

אשכול תערוכות שיתמקד באסטרטגיות אמנותיות של התנגדות וביקורת כלפי השלטון בשני העשורים האחרונים. התערוכות באשכול הקרוב יעסקו בצמצום והגבלת החופש האזרחי, היחס לקהילה הקווירית, פליטים ועוד. במסגרתו יוצגו תערוכת יחיד של חן שיש, פרויקט משותף של גיל יפמן ודב אורנר והן עבודות של אמנים בינלאומיים כמו אי ווי ווי, פיטר הוגו (בתמונה) ווינסנט גוריו.

במוזיאון חיפה לאמנות

 

לצייר חופש לצייר חופש

 

״רגעים מאושרים של שיווי משקל II"

תערוכה משותפת של ניר אלון ובן קדישמן

 

תערוכה שתתכתב עם התערוכה המשותפת הראשונה של ניר אלון ובן קדישמן (בנו של מנשה קדישמן) שהוצגה במוזיאון ישראל לפני 22 שנה. התערוכה הראשונה עסקה בחוויותיהם של כאבות טריים. בתערוכה הקרובה יעסקו השניים במראות ובתובנות שהצטברו אצלהם במהלך 22 שנים של הכרות ןעבודה משותפת ויבחנו את המבט והעמדה שלהם כהורים לילדים מבוגרים.

 

בגלריה שלוש בתל אביב

 

רגעים מאושרים של שיווי משקל II רגעים מאושרים של שיווי משקל II באדיבות גלריית שלוש

 

 

אמנות הלבוש של רונית אלקבץ (שם זמני)

 

השחקנית רונית אלקבץ שהלכה לעולמה בשנה שעברה הותירה אחריה גם אוסף בגדים מרהיב אותו ראתה כחלק אינטגרלי מיצירתה. הבגדים, משמלות קוטור, דרך תלבושות של דמויות שגילמה בסרטים ועד שמלות כלה, יספרו על כוחו של הבגד לברוא מציאות, לעצב דמויות ועולמות ועל יכולתו לשנות, להעצים ולטעון באנרגיה מאגית.

 

במוזיאון העיצוב חולון

 

 

אמנות הלבוש של רונית אלקבץ אמנות הלבוש של רונית אלקבץ צילום: גיל חיון

 

 

תערוכת יחיד של Kaws

 

בריאן דונלי, המוכר בשם Kaws, החל כאמן רחוב בשנות התשעים, ומאז אומץ לחיקם של הגלריות והמוזיאונים המובילים בעולם. הוא מזוהה עם פסלים גדולי מימדים וציורים קומיקסיים ומקביל גם מעצב בובות ומוצרים שונים לצד גרסאות חדשות לדמויות מצוירות איקוניות כמו משפחת סימפסון ובוב ספוג.

 

בגלריה זימאק בתל אביב

 

תערוכת יחיד של Kaws תערוכת יחיד של Kaws

 

"מִנֶּגֶד"

התערוכה המרכזית בפסטיבל מנופים

 

תוצג באוניברסיטה המורמונית ותזמין את המבקרים להביט אל הנוף והעיר באמצעות היצירות המוצגות. יוצגו עבודות של מאיה אטון (בתמונה) חיימי פניכל, ניבי אלרואי, פלג דישון ועוד.

 

במרכז הירושלמי ללימודי המזרח הקרוב בירושלים

 

מִנֶּגֶד מִנֶּגֶד

 

 

"פרבדה"

תערוכת יחיד של זויה צ'רקסקי

 

תערוכה לאמנית הישראלית המצליחה. צ'רקסקי, שעוסקת באופן ביקורתי והומוריסטי בשאלות של זהות, חברה, סטראוטיפים והגירה, תציג ציורים ורישומים העוסקים בחווית העליה שלה ושל אחרים מברה"מ בשנות התשעים.

 

במוזיאון ישראל בירושלים

 

פרבדה פרבדה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x