$
קולנוע וטלוויזיה

אכזבה בשחקים: החלום האמריקאי שובר את טום קרוז

סרטו החדש של טום קרוז "תוצרת אמריקה" לא רע, אך גם לא ממש מצליח להמריא ומשאיר את קרוז באזור הנוחות שלו

אור סיגולי 09:0027.08.17
עברו בסך הכל חודשיים מאז הפעם הקודמת שבה ראינו את טום קרוז על המסכים, אז נמלט מפני המומיה. בארה"ב "המומיה" נחשב לאחת האכזבות הגדולות של הקיץ, אך בשאר העולם היה להצלחה. יכול להיות שזו הסיבה מדוע סרטו החדש של קרוז, "תוצרת אמריקה", משתחרר באופן יוצא דופן בשווקים הזרים מעל לחודש לפני שהוא יוצא בארה"ב. אולי קרוז מבין שהמשיכה של הקהל האמריקאי אליו הולכת ודועכת, ולכן הוא רוצה שהפרויקט החדש שלו יצבור סכום נאה בחוץ לפני שיוצג בבית, ויגיע לקהל האמריקאי כהצלחה מוכחת. ואכן, החדשות הטובות הן ש"תוצרת אמריקה" טוב הרבה יותר מ"המומיה". החדשות הפחות טובות הן שזו לא באמת חוכמה.

 

"תוצרת אמריקה" הוא הסרט הראשון של קרוז זה שש שנים שאיננו מבוסס על ספר, סדרה או סרט ישן, ויותר מכך, מביא סיפור אמיתי ומשוגע למדי. קרוז מגלם את בארי סיל, טייס אזרחי בשנות השמונים, שמקבל הצעה מפתה מה־CIA לעבוד בשורותיה ולרגל לטובתם בשמי דרום אמריקה, שם קרטל הסמים של פבלו אסקובר וחבריו מתחיל לתפוס תאוצה.

 

טום קרוז טום קרוז צילום: יח"צ

 

סיל קופץ על ההצעה, אבל מגלה דבר מעניין אחר — קרטל הסמים משלם הרבה יותר טוב. סיל הופך לסוכן כפול משני צדי החוק, ועם כל מיליוני הדולרים שהוא מרוויח, הוא גם הולך ונקבר תחת ערימות של שקרים ומסתבך עם האנשים המסוכנים ביותר בעולם.

 

סרטו החדש של קרוז מצטרף לקבוצת סרטים שראינו לאחרונה על גברים המנסים להגשים את החלום האמריקאי, מתמכרים לפיתויים ומסתבכים מעל הראש. "הזאב מוול סטריט" ו"כלבי מלחמה" הם דוגמאות בולטות. אלו סרטים שמתאפיינים בעריכה מהירה, סיטואציות מוגזמות ועשייה אקסטטית.

 

במאי הסרט דאג ליימן גם משתמש בצילומי וידיאו ופילם ישנים כדי להעניק לסרטו תחושה שתואמת את תקופת התרחשותו. אך עם זאת, משהו בסרט החדש פשוט לא מתרומם. הסיפור מאוד צפוי, סגנון הצילום מעיק ולא באמת תורם לדבר, ואף על פי שקשה לדבר עליו במונחים של סרט רע, "תוצרת אמריקה" לא באמת סוחף או מטורף כמו שהוא חושב שהוא.

 

וקרוז? הוא באמת בסדר גמור, אבל לא ממש יוצא מאזור הנוחות שלו. הוא שוב הדמות המקסימה והחוצפנית שיודעת יותר טוב מכולם, שוב הוא מסתמך על הצ'ארם כדי שלא נשים לב שהדמות שלו עושה דברים איומים, וכמו תמיד, שוב מלוהקת כבת זוגו שחקנית שצעירה ממנו בכמה עשורים. מעריצי קרוז הנלהבים בוודאי ייהנו מסרטו החדש, אבל כל השאר יכולים לקבל אישור היעדרות.

 

 

 החמישייה של כלכליסט: הסרטים שכדאי לראות השבוע

1. "דנקרק"

שבעה שבועות בפסגה לסרט המלחמה המרהיב של נולאן

2. "לוגאן לאקי"

קומדיית שוד משעשעת עם שחקנים נהדרים

3. "פרנץ"

דרמה אמנותית ויפה של פרנסואה אוזון

4. "חולי אהבה"

הופעות השחקנים מצדיקות לבדן את הצפייה בקומדיה הרומנטית הזו

5. "וונדר וומן"

גל גדות הצילה לנו את הקיץ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x