$
מוזיקה

מטאליקה קיד

כשאבא שלך הוא הבסיסט של מטאליקה, טבעי שתוזמן לנגן במסע הופעות בינלאומי - גם אם אתה רק בן 12

דנה קסלר 08:0209.08.17

יש ילדים שאבא שלהם רופא, יש ילדים שאבא שלהם נהג אוטובוס ויש ילדים שאבא שלהם עובד בבוטקה של מפעל הפיס.

 

אבא של טיי בן ה־12 הוא רוברט טרוחיו, הבסיסט של מטאליקה. מאז החליף את ג'ייסון ניוסטד במטאליקה ב־2003, טרוחיו הוא בסיסט המטאל הפופולרי בעולם. הוא צועד על הבמה כאילו הוא משחר לטרף ומרעיד איברים פנימיים בעזרת בס חמישת המיתרים שלו.

 

כצפוי, גם טיי מנגן בס. הוא התחיל מאוד מוקדם והוא נגן בס מצוין. מה שפחות צפוי זה שבאפריל השנה, כשהבסיסט של חלוצת הניו־מטאל הענקית קורן לא יכול היה להגיע לסיבוב ההופעות הדרום־אמריקאי שלה, הלהקה הציעה לבן של טרוחיו להחליף אותו בהופעות. אז מה אם הם בני 40 פלוס והוא בן 12? ככה זה במטאל - לא שמים על הגיל. למזלו של הילד, אבא שלו בדיוק היה בחופש ממטאליקה, אז הוא התלווה אליו לשבע ההופעות של קורן בקולומביה, ברזיל, ארגנטינה, צ'ילה ופרו.

 

אפשר להיות ציניים ולטעון שמדובר בתרגיל יחסי ציבור. לא רק שילד בן 12 על הבס זה גימיק שמביא כותרות - העובדה שהילד הזה הוא הבן של הבסיסט של להקת המטאל הגדולה בעולם, זה בונוס לא קטן.

  

טיי בנו של רוברט טרוחיו הבסיסט של מטאליקה על הבמה בהופעה טיי בנו של רוברט טרוחיו הבסיסט של מטאליקה על הבמה בהופעה צילום: איי אף פי

 

 

קורן כמובן גדלו על מטאליקה. מה גם שטרוחיו רב־הפעלים הפיק סרט תיעודי על אחד מגיבוריו, בסיסט הג'ז הווירטואוז המנוח ג'אקו פסטוריוס. אולי הוא יפיק סרט גם על קורן?

 

מיני־מי של אבא

 

בינתיים טרוחיו לא הפיק סרט על קורן, אבל הוא כן קריין סרט של רבע שעה שצילם הצלם הקבוע של הלהקה, שפורסם באתר של מגזין"רולינג סטון".

 

הסרט "Korn and the Prodigy Son", שמתעד את סיבוב ההופעות הדרום־אמריקאי שאליו התלווה הקטקט, הוא אכזבה. במשך רבע שעה אנחנו שומעים את רוברט טרוחיו מהלל את קורן, מהלל את בנו ומהלל את קורן על כך שהם נתנו לבנו את ההזדמנות הנפלאה הזאת.

 

טיי הוא ילד חמוד וחייכן. השיער שלו גולש עד עכוזו ואצבעותיו נעות בזריזות במעלה ובמורד הבס. הוא מיני־מי של אביו, אם כי טרם פיתח את פרסונת החיה הרעה המפורסמת של טרוחיו האב.

 

לאורך הסרט אפשר לראות את הילד אבל אנחנו לא לומדים להכיר אותו, או להבין מה עבר עליו, בשום רמה. אין ולו הצצה אחת לחיים של ילד בן 12 בסיבוב הופעות עם להקת רוק ענקית.

 

לא רואים אותו מאחורי הקלעים, לא רואים אותו בנסיעות, ולמעשה כמעט ולא שומעים אותו מדבר.

 

בינתיים אבא שלו מזרים את הקלישאות: "אני כל כך אסיר תודה שהם נתנו לבן שלי את ההזדמנות לייצג את המוזיקה שלהם ולחלוק איתם את הבמה. זה צעד שדורש אומץ אבל זה חשוב. אני חושב שזה זעזע את העולם, אבל בדרך טובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x