$
מוזיקה

אלבומים זה שמחה: ריטה מוציאה את "ניסים שקופים"

ריטה חוזרת באלבום ראשון זה תשע שנים עם יותר טקסטים פרי עטה: "הבנתי שיש לי אחריות לקהל ששר את שיריי כמו מנטרה"

מאיה נחום שחל 08:2407.08.17

"לקח לי תשע שנים ללדת את התינוק הזה, לא תשעה חודשים". ריטה מתרגשת מאוד מאלבומה החדש "ניסים שקופים", וזה ניכר בקולה. "זו היתה עבודת נמלים ממש", היא מספרת ל"כלכליסט", "עם כל הניסיון והוותק שלי חשבתי שאני הולכת להקליט אלבום נורא מהר, אבל לאט לאט, ככל שנכנסתי לעובי הקורה, הבנתי שהפעם לא אוכל להוציא עוד אסופה של שירים יפים, אלא שיש לי אחריות מסוימת גם כלפי עצמי וגם כלפי הקהל. אני מייצגת פלח מסוים בחברה, ויכולה לשמש לו איזשהו כלי עזר לחיים, לתקווה, להתרוממות הרוח ולניצחון הפעולה. החיים הם סוג של קרוסלה עם עליות וירידות ומשברים וחוויות. כולנו עוברים דברים, והשאלה היא מה אנחנו עושים עם הדבר הזה, מה התפקיד שלנו בתוך הדבר הזה".

 

"אופטימי, אך לא שאנטי"

 

עשרה שירים מרכיבים את "ניסים שקופים", שהושק אמש באירוע חגיגי במוזיאון תל אביב ויוצא הבוקר לחנויות. יתלווה אליו גם סיבוב הופעות שיחל ב־10 בנובמבר בהיכל התרבות בתל אביב. האלבום משדר אווירה אופטימית, ולארבעה משיריו כתבה ריטה את הטקסט, יותר מכל אלבום אחר שלה עד היום: "סוף סוף" היא אומרת על ההישג.

"האלבום אופטימי", מסכימה ריטה, ומקפידה לסייג: "אבל לא שאנטי־באנטי. הוא מלא בתובנות. אפילו בסרטי דיסני יש קושי, ורק אז מגיע הניצחון. אי אפשר רק לומר 'הכל נהדר'. זה לא מעניין. אני רוצה שאנשים יקשיבו לו ויקבלו בוסט של חוזק וחיזוק. למילים יש הרבה כוח".

 

ריטה. "האלבום אופטימי" ריטה. "האלבום אופטימי" צילום: דודי חסון

 

 

בשיחה חוזרת ריטה ומדגישה כמה חשובה לה בחירת הטקסטים לאלבום. "תמיד המילים היו אצלי במקום הראשון. חשוב שהטקסטים יחזיקו מעמד, שלא ארגיש מטומטמת לשיר אותם אחרי שנתיים. כשאני רואה בהופעות אנשים ששרים את המילים כמו מנטרה, אני מבינה שיש לזה אחריות גדולה מאוד".

 

דואט ראשון עם משי

 

אחד השירים המצמררים באלבום הוא "קחי לך", דואט שכתבה ושרה עם בתה משי ללחן של אלנתן שלום. "אין לי ספק שהשיר יהפוך להמנון של אמהות ובנות", היא אומרת. "לקח המון זמן עד שהצלחתי לשיר אותו מבלי להיחנק. שלחתי את הטקסט למשי והיא שלחה לי בחזרה את החלק שלה בתגובה, ומיד הבנו שזה הולך להיות דואט. היא כל כך ריגשה אותי".

 

גם את מלחיני השירים בחרה ריטה בקפידה, ופתחה דלת לכאלה שלא עבדו איתה בעבר. "הצעירים האלה הם העתיד והם מוכשרים ומדהימים. אני מאוד פתוחה בלנסות והיו לי הרבה שנים לניסויים. היו טקסטים שהולחנו ארבע־חמש פעמים, וכאלה שהקלטתי ומחקתי והקלטתי שוב, כך שזה פתוח בפני כולם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x