שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קולנוע וטלוויזיה

הסרט "מאהב כפול": מאהב דועך

אף שסרטו החדש של פרנסואה אוזון "מאהב כפול" מלא באירוטיקה עוכרת שלווה, הוא אינו מצליח לחדש ולעניין

אור סיגולי 08:3803.08.17

פרנסואה אוזון הוא לא רק אחד הבמאים הפוריים ביותר בנוף הקולנוע העכשווי, אלא גם אחד המרתקים שבהם. במהלך 20 שנות עשייה, אוזון יצר 17 סרטי קולנוע שכמעט כולם שונים מאוד זה מזה. את הקריירה שלו התחיל כילד הרע של הקולנוע הצרפתי עם סרטים קצרים שעוסקים במיניות על כל גווניה ובסאטירה הפרועה "סיטקום".

 

לאחר מכן נגע כמעט בכל הז'אנרים - דרמות בוגרות ורגישות כ“מתחת לחול", מחזות זמר כ"8 נשים", קומדיות כ"אשה צעצוע" או מותחנים כ"בריכת שחייה". אמנם לא כל סרטיו הם יצירות גדולות, אבל גם באלו הפחות מוצלחים תמיד ישנם אלמנטים מעניינים, וכמעט תמיד אפשר לסמוך עליו שימצא את הדרך לשלב סקס בצורה שונה ומרתקת בעלילותיו.

 

ואכט (מימין) וריינר. מערבולת של סקס, קנאה ושפיות מעורערת ואכט (מימין) וריינר. מערבולת של סקס, קנאה ושפיות מעורערת

 

 

"מאהב כפול", סרטו החדש שהוקרן לראשונה בפסטיבל קאן, מחזיר את אוזון לימיו הפרועים מסוף שנות התשעים, כאשר מילא את המסך באירוטיקה עוכרת שלווה ועשה ניסיונות מעניינים עם נרטיב קולנועי ועם שבירת המציאות בדרכים יוצאות דופן. הבעיה היא שאם בעבר מה שאוזון הביא לשולחן נראה מסעיר ומהפנט, כיום זה מרגיש קצת מקרטע, ועל אף כמה סצנות שעשויות ביד אמן, התחושה המרכזית מהסרט היא של חזרה אחורה, כשעוד חיפש את דרכו כבמאי.

 

הסרט מביא את סיפורה של קלואי - מריאן ואכט עוצרת הנשימה ביופייה - אשה צעירה אשר סובלת ממחושים שהם כנראה תוצאה של לחץ נפשי. היא פונה לפסיכולוג נאה - המגולם על ידי ג'רמי רנייר - כדי שיעזור לה. לא רק שהוא אכן מקל עליה את מכאוביה, גם נרקם ביניהם קשר רומנטי והשניים מחליטים לעבור לגור ביחד. עם זאת, דבר מה מוזר שתופס את תשומת לבה ברחוב יום אחד גורם לה להתחיל לפקפק בכנותו של אהובה, והיא יוצאת לחקור את עברו. זה מביא אותה לפתחו של פסיכולוג בעל שיטות טיפול לא מאוד אורתודוקסיות, וקלואי נסחפת פנימה למערבולת של סקס, קנאה ושפיות מעורערת.

 

"מאהב כפול" בהחלט נראה נהדר, ומחלקות העיצוב, הצילום והסאונד עשו עבודה מרשימה במיוחד. עם זאת, הדמויות המרכזיות בסרט לא מאוד מעניינות, העלילה דורכת במקום והפרובוקציות נראות מעט ארכאיות - קלוז־אפים על איבר המין של הגיבורה כבר לא מאוד מסעירים ב־2017 - כך שרמת העניין הולכת ודועכת. כדי שנוכל להיסחף אחר תהליך ההידרדרות המסתורי של קלואי, אנחנו צריכים להכיר אותה לעומק ולדאוג לשלומה, אך זה לא עובד מכיוון שהסרט בעיקר מרגיש היסטרי וצעקני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x