$
אלכוהול

קוקטייל מנצח: הברמנית הטובה בעולם חולקת סודות

זוכת תחרות הברמנים העולמית ג'ניפר לה נכט הגיעה לארץ לחלוק את סודותיה עם הברמנים המובילים

רעות ברנע 08:2113.06.17

"לברק אובמה הכנתי קוקטייל 'קובה ליברה' אבל עם קולה תוצרת בית", אומרת הברמנית הצרפתייה ג'ניפר לה נכט, שהגיעה לישראל כדי לשפוט בחצי הגמר המקומי של תחרות הברמנים "World Class 2017", שאורגנה בארץ בידי יבואנית ומשווקת המשקאות IBBLS, והגמר שלה יתקיים ב־20 בחודש.

 

התחרות העולמית הושקה לפני שבע שנים בלונדון ומאורגנת על ידי חברת דיאג'ו, יצרנית האלכוהול הגדולה בעולם. לה נכט לא באמת הכינה משקה לאובמה, זו היתה רק אחת המשימות שבהן הצטיינה בתחרות "World Class 2016" שבה זכתה במקום הראשון, מה שבעצם הפך אותה באופן רשמי לברמנית הטובה בעולם.

 

"הרבה אנשים חושבים שברמן טוב צריך הרבה ניסיון, אני הוכחה שזה לא נכון", היא מספרת בראיון ל"כלכליסט". "הגעתי לתחום לגמרי במקרה אחרי שסיימתי לימודים בספרות ספרדית. התחלתי כמלצרית בבראסרי צרפתי מסורתי ואז עברתי אל מאחורי הבר. מההתחלה ריתק אותי תחום הקוקטיילים והתחלתי לרקוח ולהכין סירופים ומשקאות משלי בבית. לפני שנתיים עזבתי את המסעדה והלכתי לעבוד בבר קוקטיילים אמיתי, כי רציתי ללמוד את העבודה בצורה מעמיקה יותר".

 

גניפר לה נכט. ברמנית אלופת עולם גניפר לה נכט. ברמנית אלופת עולם צילום: נמרוד גליקמן

 

בשלב הזה ידעה כבר לה נכט שהיא בתחום כדי להישאר, אבל על התחרות שמעה די במקרה. היא תכננה להגיש מועמדות רק כשתצבור ניסיון של שנתיים, אבל הבוס שלה שכנע אותה לגשת עם ניסיון של שישה חודשים בלבד. לאחר שזכתה במקום הראשון בתחרות המקומית בצרפת, טסה לגמר העולמי במקסיקו סיטי, בו התחרו נציגים מ־54 מדינות.

 

מלבד הקוקטייל לאובמה, היא קיבלה 24 שעות כדי להקים בר משלה, מא' ועד ת'. "היו מועמדים שהלכו על אווירת האננס והפלמינגו. אני עשיתי משהו אחר לגמרי: יצרתי בר פוסט־אפוקליפטי. הוא התבסס על סיפור שהמצאתי שלפיו התרחשה מלחמה גרעינית וכדי להתגונן מהנשורת, הבר נוצר בתוך חלל שהוא בעצם מכונית סטיישן ישנה". המקוריות הרבה שבה השתמשה היא מה שהעניקה לה גם את הזכייה במקום הראשון העולמי.

 

מקוריות היא הצד החזק של לה נכט. בקוקטיילים שלה היא נוהגת להשתמש בחומרים ומרכיבים מעולמות אחרים שהופכים אותם למעניינים הרבה יותר. כך, למשל, אם היא רוצה ליצור קוקטייל חם, היא מבשלת אורז ומשתמשת במים שלו לטובת המשקה. בסדרה אחרת של קוקטיילים היא עבדה עם נטורופת ויחד איתו ייצרה תמציות צמחים, שכמה טיפות מהן במשקה נותנות טעם של דשא טרי.

 

עוד נושא שבו לה נכט מרבה לעסוק הוא נושא הקיימות, שהוא מבחינתה גם אחד הטרנדים החמים בעולם המשקאות. "אנחנו לא זורקים שום דבר", היא מספרת. "אם אני סוחטת מיץ לימון עבור קוקטייל, ישתמשו בקליפה שלו באחת המנות שמכינים במטבח".

 

לה נכט היא גם האשה הראשונה שזוכה אי פעם בתחרות. "אני מקווה שזה יגרום לנשים רבות יותר להגיש מועמדות", היא אומרת. "בצרפת, כמו בכל העולם, יש במקצוע הזה הרבה יותר גברים מנשים". בתחילת 2018 תפתח לה נכט מקום משלה בפריז. "זה יהיה בר־מסעדה שהקונספט המרכזי שלו יהיה חלוקה. השאיפה היא שאנשים יחלקו לא רק במנות אלא גם במשקאות. אני לא מכירה הרבה מקומות בצרפת, ובכלל בעולם, שבהם עושים את זה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x