מוזיקה

U2, טייק 2: סיבוב הופעות במלאות 30 לאלבום "ג'ושוע טרי" נפתח השבוע בקנדה

הלהקה תבצע לראשונה את האלבום במלואו על הבמה וביקורת שלו על אמריקה רלבנטית מתמיד

דנה קסלר 09:3728.05.17

החודש פתחו U2 בקנדה סיבוב הופעות חדש החוגג 30 שנה לאלבום הכי חשוב שלהם "ג'ושוע טרי". הם מבצעים את האלבום במלואו על במה, לראשונה אי פעם, ב־33 הופעות בצפון אמריקה ואירופה.

 

כש"גושוע טרי" יצא, ב־1987, הוא הגיע למקום הראשון ברחבי העולם, זכה בקטגוריית "אלבום השנה" בטקס פרסי הגראמי ושם את U2 על השער של מגזין "טיים". עד היום נמכרו יותר מ־25 מיליון עותקים שלו.

 

"ג'ושוע טרי", שאותו הפיקו בריאן אינו ודניאל לנואה, הוא אלבום אפי, יומרני ומצוין. השילוב בין יחידת הקצב המהודקת ל"גיטרה האינסופית" של דה אדג' וההגשה מלאת הפאתוס של בונו הפכו את האלבום הזה למה שנקרא "גדול מהחיים". אך זה גם האלבום שהפך את U2 ללהקה מצליחה מדי ובלתי נסבלת, שהאגו המנופח, רדיפת הכבוד והחשיבות העצמית המופרזת של בונו נעשו לחלק בלתי נפרד מזהותה.

 

"ג'ושוע טרי" הוא הפסקול של הרומן המורכב של U2 עם אמריקה. לצד יראת כבוד והיקסמות היתה ללהקה האירית ביקורת חריפה על מדיניות החוץ של רייגן, וזה ניכר מאוד באלבום. "ג'ושוע טרי" חוקר את המיתוס, היופי, הריקנות והאלימות של אמריקה. U2 ידועים כשונאי נוסטלגיה, ולדידם לא מדובר בסיבוב נוסטלגי. אם תשאלו אותם, "ג'ושוע טרי" רלבנטי מתמיד.

 

U2 במהלך סיבוב ההופעות הנוכחי. אלבום אפי, יומרני ומצוין U2 במהלך סיבוב ההופעות הנוכחי. אלבום אפי, יומרני ומצוין צילום: איי פי

 

אלבום אחד כמובן לא מספיק למלא הופעת אצטדיונים שלמה, אז ההופעה נפתחת בכמה שירים מאלבומים אחרים. השיר הראשון, הקלאסיקה "Sunday Bloody Sunday", נפתח במילים: "אני לא מאמין למה שאני שומע בחדשות היום / אני לא יכול לעצום את העיניים ולגרום לזה להיעלם". הקהל אמור לחשוב באותו הרגע על היום הגורלי שבו טראמפ ניצח בבחירות. בחירות שאליבא ד־U2 אחראיות במידה רבה להחלטתם לצאת לסיבוב הזה. "אפשר להגיד שנסגר מעגל", אמר הגיטריסט של U2, דה אדג'. "האלבום נכתב באמצע האייטיז, בתקופת רייגן־תאצ'ר. זו היתה תקופה של חוסר שקט. זה מרגיש כאילו חזרנו לנקודה ההיא".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x