$
אמנות ועיצוב

פעם בקבוק, עכשיו נעל

סטארט-אפ מסן פרנסיסקו מייצר את "רות'יז", קולקציית נעלי נשים מבקבוקי מים ממוחזרים. בסוף הדרך ניתן למחזר את הנעליים שוב

כלכליסט 08:0131.03.17

חברת סטארט-אפ מסן פרנסיסקו מאמצת את הקיימות האקולוגית וגורפת רווחים מ"רות'יז", קולקציית נעלי נשים העשויות מבקבוקי מים ממוחזרים.

 

הרעיון לפתח קולקציית נעלי נשים מבקבוקי מים ממוחזרים הוא יציר מוחם של שני גברים שעד לפני ארבע שנים לא ידעו דבר וחצי דבר על נעליים.

 

לדברי סטיבן הות'ורנווייט, מייסד-שותף ומנכ"ל "רות'יז" "הצוות פיתח שיטה ליצירת מה שניתן לראות כנעל הידידותית ביותר לסביבה שאי פעם נוצרה".

 

רות' מרטין, מייסד-שותף בחברה, תיאר את תהליך הייצור מבקבוקי הפלסטיק. "אנו מחטאים אותם, שוטפים אותם, וגורסים אותם לפתיתים. לאחר מכן, הם עוברים תהליך התכה והפיכה לסיבים רכים. את הסיבים מכניסים למכונת סריגה תלת-ממדית, שיש לה אלגוריתם שנועד למקסם את ניצול חומר הגלם".

 

 

עוד מאפיין של קיימות הנעל, הוא שהאריג הסרוג והמדרס הפנימי מולחמים לסוליה שעשויה מגומי המיוצר בתהליכים אקולוגיים נטולי פליטות פחמן. בנוסף, רות'יז מציעה ללקוחות אפשרות לשלוח את הנעלים הבלויות למיחזור נוסף בחינם, ובכך מושכת שוב לקוחות בעלי מודעות סביבתית.

 

רות'יז משכה את תשומת ליבה של השחקנית גווינית פלטרו בשנה שעברה, ומאז הצוות נהנה מביקוש גובר. "הדבר הנפלא הנוסף הוא שבעתיד הנראה לעין אנו לא הולכים לסבול מחוסר בבקבוקי מים למיחזור כך שיש לנו אספקה בלתי מוגבלת של חומרי גלם ואני סבור שהדבר מבשר טובות לעתידנו". אמר רות' מרטין.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x