$
במה

"שבע דקות מבאר שבע": הסאטירה של אורי גוטליב דרך שני משוגעים

שי גולדשטיין ואורי גוטליב מעלים מחזה סאטירי חדש בשם "שבע דקות מבאר שבע", שבו תשתתף גם אורנה בנאי. בין הדמויות: אולסי פרי. גוטליב: "השניים מאובחנים כמשוגעים אבל הם נתקלים באנשים אולי יותר משוגעים מהם"

מאיה נחום שחל 10:0122.03.17

לפני ארבע שנים התיישבו אורי גוטליב ושי גולדשטיין לכתוב יחד, ויצא להם מחזה. "פשוט התחשק לנו לעשות משהו יחד", מספר גוטליב. "תוך כדי כתיבה קלטנו שזה כנראה מחזה ומשם המשכנו".

 

ההצגה "שבע דקות מבאר שבע" תעלה ביום ראשון הבא בצוותא בבימוי אורן דולפין למוזיקה של ישראל ברייט. זו פארסה ישראלית על שני משוגעים, אחד חושב שהוא הטנור המפורסם לוצ'אנו פבארוטי (גוטליב) והשני שחקן הכדורסל אולסי פרי (גולדשטיין). הם בורחים לעיירה דרומית שכוחת אל ומצליחים לשכנע את תושביה שיצליחו להרים מופע ענק שיביא את כל עשירי העולם ויזניק את העיירה להצלחה ושגשוג. בדרך הם פוגשים דמויות שונות ומשונות (אורנה בנאי, אורי הוכמן, גיא באומקהר) שמשתפות איתם פעולה. "השניים מאובחנים כמשוגעים אבל הם נתקלים באנשים אולי יותר משוגעים מהם. זו לא הצגה פוליטית, אבל היא כן נוגעת בנושאים כמו בעלי מעמד וכוח, שחיתות, קומבינות והטרדות מיניות".

עבור גוטליב זו התנסות ראשונה כמחזאי וחזרה לקדמת הבמה כשחקן תיאטרון מאז "משחקים בחצר האחורית" בתיאטרון חיפה בשנות התשעים, והוא שמח לחזור לתיאטרון. "לפעמים זה יוצא אותנטי וחזק, אני חושב שהפעם זה קרה".

 

גלדשטיין, בנאי וגוטליב. הצגה על משוגעים שפוגשים משוגעים יותר גדולים מהם גלדשטיין, בנאי וגוטליב. הצגה על משוגעים שפוגשים משוגעים יותר גדולים מהם צילום: אייל אסרף

 

גוטליב, בן 48, מספר שבחדר החזרות האווירה מאוד מצחיקה בזכות העבודה עם הקומיקאים הוכמן ובנאי. "מאוד רצינו את אורנה ולא האמנו שהיא תרצה, אבל ברגע שהיא קראה את המחזה, היא התלהבה. היא משחקת תפקיד שאני מאוד אוהב של אשה עיוורת מבחירה".

 

אחרי ניסיונות לעניין תיאטרונים רפרטואריים לבסוף צוותא אימצה לחיקה את ההפקה. האם יהיה לה המשך? "שני המשוגעים מתכוונים לעשות משהו על החרמון", אומר גוטליב, "אז אנחנו בונים על העונה הבאה של צוותא”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x