$
כושר

אימון אישי: שיטת אייזן

באימון בשיטת אייזן מכניסים הרבה אוויר לגוף באמצעות נשימה ושהייה במנחים כמו תלייה מהתקרה כשהראש למטה

סיון אבוקאי 08:2107.03.17

למה בן־גוריון באמת עמד על הראש? לדברי לודמילה גינגיס, מייסדת שיטת הטיפול אייזן, הוא ככל הנראה רצה להזרים אליו יותר חמצן, כי הוא לא עצר לרגע כדי לקחת שאיפה עמוקה. האמונה הזאת של גינגיס היא אחד העקרונות שעומדים בבסיסה של השיטה הייחודית שפיתחה, שמשלבת את האימון הקונבנציונלי עם טיפול ואבחון אלטרנטיבי ומטרתה לחזק ולאזן את כל המערכות בגוף.

מייסדת השיטה לודמילה גינגיס (מימין) בפעולה. חיזוק ואיזון כל המערכות מייסדת השיטה לודמילה גינגיס (מימין) בפעולה. חיזוק ואיזון כל המערכות צילום: אוראל כהן

 

אימון בשיטת אייזן נעשה בטכניקה של נשימה, משחקי חום וקור וכן מדיטציה סטטית ודינמית. הוא מתחיל באבחון באמצעות עיסוי, שבו זיהתה המאמנת בדייקנות רבה את נקודות החולשה בגוף שלי ואת העובדה שעלי לשתות יותר מים ולהקפיד יותר על מתיחות ושאיפות אוויר. במהלך האימון היא סייעה לי לשהות במנחים שמזרימים יותר חמצן לאזורים שונים בגוף, ואפילו תלתה אותי הפוכה מלמעלה - כמו בן־גוריון, רק ללא הלחץ על החוליות. בסיום אף המליצה לי על הרגלים קטנים שעלי לשנות באורח החיים שלי.

 

לדברי גינגיס, בעלת תואר שני בחינוך גופני ומתמחה בפגיעות ספורט, "על פי פירמידת הצרכים, אנחנו יכולים לחיות בלי אוכל ובערך שלושה ימים בלי מים - אבל ללא חמצן נמות מהר מאוד. רק שכולנו שוכחים לעצור במהלך היום ולנשום, וזה מקור החיים".

 

  • מכון הכושר גראז', ראול וולנברג 2א' רמת החייל, 380 שקל לטיפול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x