$
קולנוע וטלוויזיה

הטעות בטקס האוסקר: פירמת הרו"ח PwC לוקחת אחריות על ההכרזה השגויה

המגיש וורן בייטי הכריז בטעות על הזוכה הלא נכון בפרס הסרט הטוב ביותר – "לה לה לנד" במקום "אור ירח". הפירמה, האחראית על ספירת הקולות בטקס, הסבירה כי "המגישים קיבלו בטעות את המעטפה לקטגוריית פרס אחרת. אנחנו חוקרים כיצד זה קרה"

שירות כלכליסט 13:2727.02.17
הטעות המביכה מטקס האוסקר ממשיכה לעשות כותרות. פירמת רואי החשבון הידועה פרייס ווטרהאוס קופרס (PwC) התנצלה על תפקידה בפדיחה, שבה המגישים וורן בייטי ופיי דאנאווי הכריזו על הזוכה הלא נכון בפרס הסרט הטוב ביותר – לה לה לנד במקום אור ירח.

 

"אנחנו מתנצלים מעומק הלב בפני "אור ירח", "לה לה לנד", וורן בייטי, פיי דאנאווי והצופים בטקס האוסקר על הטעות שבוצעה בזמן ההכרזה על הסרט הטוב ביותר", נכתב בהודעת ההתנצלות שפרסמה החברה זמן קצר לאחר התקרית. "המגישים קיבלו בטעות את המעטפה לקטגוריית פרס אחרת. מרגע שהתבררה הטעות, היא תוקנה באופן מיידי. אנחנו חוקרים כעת כיצד זה קרה, ומתחרטים על שאירע. אנחנו מעריכים את האצילות שבה המועמדים, האקדמיה, רשת ABC ששידרה את הטקס והמנחה ג'ימי קימל התמודדו עם המצב", נכתב בהמשך.

 

 

PwC משמשת כרואת החשבון של הטקס ואחראית לספירת הקולות כבר 83 שנים, כשיו"ר מועצת המנהלים בארה"ב בריאן קולינאן והשותפה מרתה רואיז מפקחים בשנים האחרונות באופן אישי על התהליך.

 

עם זאת, בסופו של דבר מפיק הסרט "לה לה לנד" ג'ורדן הורוביץ הוא שנאלץ להשתלט על הסיטואציה ולהסביר לקהל שהסרט שלו לא זכה בפרס הנחשק. "הייתי באקסטזה, זה היה נפלא. חשבתי שזכיתי באוסקר", סיפר לאחר מכן למגזין הוליווד ריפורטר. "אבל כל מיני בחורים עם אוזניות החלו להסתובב שם, והתבהר שמשהו לא בסדר. הם לקחו ממני את המעטפה, וראיתי שהיה כתוב בה 'אמה סטון, לה לה לנד'...התחלנו לחפש את המעטפה הנכונה לפרס הסרט הטוב ביותר. אף אחד לא ידע איפה היא, ואז היא הופיעה. הם פתחו אותה מולי וראיתי שהיה כתוב 'אור הירח'".

 

וורן בייטי מכריז בטעות על "לה לה לנד" כזוכה באוסקר וורן בייטי מכריז בטעות על "לה לה לנד" כזוכה באוסקר צילום: איי אף פי

 

בייטי, שהגיש את הפרס מיהר גם כן להבהיר שהטעות לא הייתה באשמתו. "פתחתי את המעטפה וראיתי שכתוב 'אמה סטון בלה לה לנד'. לכן לקח לי זמן להכריז על המנצחים", אמר במבוכה.

 

רשימת הקרבנות צפויה עוד להמשיך ולעלות ככל שהחקירה של PwC תתקדם, כשקימל המנחה הוא הראשון לקחת חלק מהאחריות, והודיע כי זו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה שינחה את הטקס.

 

מהרשלה עלי, שחקן הסרט "אור ירח" מהרשלה עלי, שחקן הסרט "אור ירח" צילום: אי פי איי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x