$
אופנה

דאעש בארון הבגדים

חזאי האופנה כבר מגבשים את העיצובים שיתנו את הטון בשנתיים הבאות. בין הגורמים המשפיעים - הלחימה בסוריה ועיראק, ומשבר הפליטים באירופה

מורן לונדון 16:2607.01.17

פעמיים בשנה, לאחר שבועות האופנה הנערכים בעולם, אנו שומעים הכרזות מפוצצות על צבעים, גזרות ואפילו מראות שלמים הלקוחים מעשורים קודמים, וישלטו בתקופה הקרובה בארון הבגדים שלנו. בשפת העם זה נקרא "טרנד", וכל מי שלא רוצה להישאר מאחור ולהיראות מיושן, ידאג מיד לאמץ לעצמו אי אלו אלמנטים מהטרנד החם הנוכחי.

 

אבל, מהיכן מגיעים הטרנדים ומי קובע אותם? האם מעצבי האופנה הם אלה שמחליטים רנדומלית מה נלבש מדי עונה? התשובה שלילית. מעצבי האופנה אולי מעצבים את הבגדים שבסופו של דבר נלבש, אבל הם מושפעים מגורמים סביבתיים כמו פוליטיקה, מצב מדיני, כלכלה וחברה. כן, אם השנים הן שנות מלחמה, זה יחלחל גם לגרדרובה שלנו.

 


 

ההשפעה הזו כה עמוקה עד שטרנדולוגים - חזאי טרנדים - יכולים לנתח את הגורמים העכשוויים שיולידו בעתיד הקרוב את הטרנד הבא, ובכך לנתב את היצרנים השונים לעבר ייצור ממוקד יותר, רלוונטי יותר לשינויים תקופתיים, ובסופו של דבר גם בעל פוטנציאל מכירות גבוה יותר.

 

כדי להבין יותר טוב איך למען השם, דאעש מצליחים להשפיע גם על ארון הבגדים שלנו, נפגשנו עם טרנדולוגית האופנה נתלי יצחקוב לשיחה על מה שקורה בעולם וגם בקניון.

לדברי יצחקוב, הלחימה בעיראק וסוריה, וגלי הפליטים שהיא יצרה, תכניס בשנתיים הקרובות לעולם האופנה אלמנטים של ביגוד צבאי, כמו צבעי חאקי וצבעי הסוואה, וגם ביגוד כתום שמושפע מבגדי האסירים של ארגון דאעש הידוע לשמצה. ההשפעה הזאת מחלחלת לעולם האופנה באמצעות "קובעי טרנדים". אלו הם בעלי בלוגים מצליחים, או אושיות אופנה, שמתווים קו מסויים, והצרכנים עוקבים אחריו גם אם לא ברור להם מאיפה הוא מגיע.

 

יצחקוב מציינת, שהמסר הנוכחי שמועבר ע"י קובעי הטרנדים מושפע מהמתח הביטחוני וגלי הפליטים בעולם. הביטוי הסגנוני של המתח הזה הוא לבוש נוח, נעלים בסגנון נעלי ספורט ותרמילי גב, שמאפשרים לברוח מכל מקום באופן מיידי.

 

איך משפיע דאעש על ארון הבגדים שלנו איך משפיע דאעש על ארון הבגדים שלנו צילום: manual

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x