אמנות ועיצוב

אוצר ראשי חדש למוזיאון ת"א לאמנות: דורון רבינא

רבינא (45) הוא אמן, אוצר וכותב.בשנים 2014-2009 עמד בראש המדרשה לאמנות בבית ברל וגם הקים את "הירקון 19", חלל לאמנות, תרבות וחינוך בת"א

רעות ברנע 16:0202.01.17

בתום תהליך ארוך הכריז היום מוזיאון תל אביב כי נבחר האוצר הראשי החדש: דורון רבינא.

 

לפני למעלה מחצי שנה הכריזה המנכ"לית, סוזן לנדאו, ששימשה עד היום גם כאוצרת הראשית של המוזיאון, כי המוזיאון יפצל את שני התפקידים. בהמשך פרסם המוזיאון קול קורא בעקבותיו קיבלו את פניותיהם של 11 מועמדים.

 

רבינא (45) הוא אמן, אוצר וכותב. בשנים 2014-2009 עמד בראש המדרשה לאמנות בבית ברל, בין בתי הספר לאמנות המובילים בארץ, במסגרת תפקידו גם הקים את "הירקון 19", חלל לאמנות, תרבות וחינוך בת"א. לפני כן שימש רבינא כאוצר הראשי של גלריית המדרשה לאמנות בת"א. במקביל, השתתף ואצר תערוכות רבות בארץ ובעולם, זכה בפרסים שונים ופרסם מאמרים רבים בכתבי עת שונים. 

דורון רבינא, האוצר הראשי החדש של מוזיאון תל אביב לאמנות דורון רבינא, האוצר הראשי החדש של מוזיאון תל אביב לאמנות צילום: רמי מיימון

 

רבינא אמר היום: "מוסד המוזיאון מצוי בתוך מציאות חדשה לחלוטין שמאתגרת את אופיו, תפקידו ויעדיו. זה רגע מלהיב ומורכב לאייש בו עמדה מובילה בשדה התרבות בישראל, על רקע התמורות התרבותיות, הטכנולוגיות והפוליטיות בעולם".

 

עתה ניתן רק לחכות בציפייה ולראות האם הוא יביא איתו רוח חדשה אל המוזיאון, רוח כזו שיש הטוענים שהיה צריך להכניס אליו כבר מזמן.

 

יצוין, כי חודשים ארוכים לקח לוועדת האיתור שהקים המוזיאון לקבל החלטה, ולא פעם היא זכתה לביקורת בשל ההתנהלות האיטית שהיתה לא לגמרי ברורה. בוועדה, שבראשה עמדה לנדאו, ישבו גם חיים סאמט סגן יו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון, רבקה סקר מייסדת סותבי'ס ישראל ועמותת ארטיס, האספן דורון סבג וכרמלה רובין מנהלת מוזיאון בית ראובן. הוועדה זכתה לביקורת גם בשל העובדה כי לא היה חבר בה אף אמן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x