$
מוזיקה

הזמר ג'ורג' מייקל הלך לעולמו בגיל 53

המוזיקאי ג'ורג' מייקל, כוכב הפופ האנגלי שחתום על עשרות להיטי ענק משלושת העשורים האחרונים, הלך לעולמו בגיל 53 כתוצאה מאי ספיקת לב. מאיש יחסי הציבור שלו נמסר כי הוא מת בשלווה בביתו

ynet 08:2426.12.16
אבידה גדולה לעולם המוזיקה: ג'ורג' מייקל, מאמני הפופ המצליחים בהיסטוריה, הלך לעולמו הלילה (א') בגיל 53 כתוצאה מאי ספיקת לב. מאיש יחסי הציבור שלו נמסר כי הוא מת בשלווה בביתו. על פי משטרת אזור עמק התמזה שם שוכנת אחוזתו, מותו לא נגרם בנסיבות חשודות. בהצהרה שפרסמה משפחתו עם היוודע דבר מותו נכתב כי "בצער רב אנו מאשרים כי בננו האהוב, אחינו וחברינו ג'ורג', מת במהלך חג המולד".

 

מייקל הבריטי מכר לאורך הקריירה הענפה שלו למעלה מ-100 מיליון אלבומים והוא חתום על עשרות להיטים, הן כאמן סולו והן כחלק מצמד הפופ וואם! בו פעל בשנות ה-80 עם המוזיקאי אנדרו רידג'לי. אחד מהם הוא "Last Christmas", ששמו מתכתב באירוניה מצערת עם מועד מותו.

 

מייקל, ששמו האמיתי הוא ג'ורג'יוס קירסוס, נולד באנגליה, במזרח פינצ'לי שבצפון לונדון, לאב יווני-קפריסאי ולאם אנגליה. הוא החל את הקריירה המוזיקלית בלהקה The Executive, אותה הקים עם חבריו מבית הספר, אנדרו רידג'לי, אחיו של רידג'לי (פול) ודיוויד אוסטין. ההרכב לא האריך ימים וב-1981 החלו לפעול מייקל ורידג'לי כצמד וואם!.

 

ג'ורג' מייקל. דווקא בחג המולד ג'ורג' מייקל. דווקא בחג המולד צילום: אי פי אי

 

יחדיו זכו השניים להצלחה גדולה ואלבומם הראשון, "!Fantastic", זכה להצלחה מיידית. רבים משיריהם היו ללהיטים גדולים, ביניהם ניתן למנות את "Wake Me Up Before You Go Go" ,"Club Tropicana" ,"Bad Boys" ,"Freedom‏", "Last Christmas" ורבים נוספים.

 

ב-1986 התפרק הצמד וכבר ב-1987 הוציא מייקל את אלבום הסולו הראשון שלו, "Faith", ששיר הנושא מתוכו היה ללהיט ענק, וכמוהו האלבום עצמו. בין להיטיו הגדולים של מייקל מקריירת הסולו שלו ניתן למנות את "Father Figure" ,"Kissing a Fool", "One More Try" ,"Jesus to a Child","Freedom 90" ,"Fastlove‏", "Don't Let the Sun Go Down on Me‏" (דואט עם אלטון ג'ון) ורבים נוספים.

 

רבים משיריו של מייקל קראו לחופש והבעה אישית והתברגו במקומות ראשונים במצעדי המכירות, וגם חייו האישיים, בעיקר בשני העשורים האחרונים, זכו לסיקור תקשורתי גבוה. ב-1998 הוא נעצר בעוון "מעשה זימה" עם גבר בשירותים ציבוריים, וכך נחשף בתקשורת כהומוסקסואל. שירו "Outside", שיצא כחצי שנה אחרי מעצרו, התייחס לפרשה ועסק בעבודות השירות שנגזרו עליו, כמו גם במאיסתו באורח חיים מיני שגרתי וברצונו לקיים יחסי מין מחוץ לכותלי ביתו.

 

ב-2008 נעצר הזמר בחשד לשימוש סמים בשירותים ציבוריים, ב-2009 נעצר בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, לאחר שהיה מעורב בתאונת דרכים, וב-2010 נעצר פעם נוספת, לאחר שהתנגש עם רכבו בחלון ראווה של חנות בלונדון. בבדיקות האלכוהול והסמים שבוצעו בו אז הוא נמצא נקי. באוגוסט 2010 הורשע מייקל בנהיגה תחת השפעת סמים, ובספטמבר נשלח לשמונה שבועות מאסר. כן נדרש לשלם קנס כספי בסך 1,250 אירו.

 

ב-2011 עלה שמו לכותרות פעם נוספת, כשהתמוטט במהלך סיבוב ההופעות שלו באירופה ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ בבית חולים באוסטריה כשהוא סובל מדלקת ריאות חמורה, שכמעט עלתה לו בחייו. בגין מצבו הבריאותי המעורער בוטלו כל הופעותיו. שנה לאחר מכן חזר להופיע, ותאר בתקשורת את תקופת אשפוזו כ"החודש הגרוע בחיי".

 

ב-2015, אחרי תקופה ארוכה בה נמנע מאור הזרקורים, אשפז עצמו במכון גמילה בשוויץ לטיפול בהתמכרות לסמים. במהלך 2017 היה אמור להוציא סרט דוקומנטרי על חייו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x