$
קולנוע וטלוויזיה

שלושה כוכבים

"סטארטרק אל האינסוף" לא מצליח לחדש, אבל עיצוב קלאסי, פסקול טוב ובילוי בחברת הדמויות הנוסטלגיות הופכים אותו למהנה למדי

אור סיגולי 08:1425.08.16
זה כנראה עניין של תזמון. אם סרט האקשן־הרפתקאות־פנטזיה החדש "סטארטרק אל האינסוף" היה יוצא לפני חודש־חודשיים, לפני שרווינו מעשרות בלוקבאסטרים קיציים טובים יותר או פחות, אולי הוא היה מלהיב יותר. עכשיו, כשהחום של אוגוסט מקשה אפילו על אוהבי הקיץ והחופש הגדול מרגיש כאילו לא ייגמר לעולם, אנחנו כבר עייפים. וחבל, כי בסופו של דבר החלק השלישי במותג המתחדש של סדרת הסרטים האהובה "מסע בין כוכבים", שהשנה גם חוגגת 50 שנה לבכורה של הסדרה הטלוויזיונית הפופולרית, הוא סך הכל חביב. אחרי האכזבה שנחל הסרט הקודם, "האויב בתוכנו – סטארטרק", משנת 2013, זה החדש דווקא מפיח תקווה קטנה להמשך המותג.

 

הסיבה העיקרית לשיפור היא רענון הקברניטים. ג'יי ג'יי אברהמס, שאתחל את המותג ב־2009, עזב לטובת כוכבים אחרים, של "מלחמת הכוכבים", והעביר את ההגה לבמאי ג'סטין לין — אחד האחראים להפיכת סרטי "מהיר ועצבני" לשוברי קופות שאי אפשר לעמוד בדרכם. יכולותיו להרים קטעי אקשן מרהיבים נוכחות גם בסרטו החדש. נוסף לכך, מלאכת כתיבת התסריט לא ניתנה לעוד כותבים־הוליוודיים־להשכרה שכבר שולפים סיפורי הרפתקאות מתוך שינה, אלא לסיימון פג הבריטי (שגם מגלם את סקוטי), תסריטאי קומדיות מחונן ששיבץ בסרט כמה הברקות.

 

סופיה בוטלה בתפקיד ג'יילה. התוספת החדשה והטובה לצוות סופיה בוטלה בתפקיד ג'יילה. התוספת החדשה והטובה לצוות צילום: Kimberley French

 

למרות זאת, סיפור המסגרת עצמו מרגיש די לעוס. שוב יוצאת חבורת ספינת החלל אנטרפרייז למשימה מרוחקת שמשתבשת במהרה; שוב מוכיח קפטן הספינה ג'יימס קירק (כריס פיין) שהוא אחד המפקדים הגרועים בתולדות החלל ומצליח לסכן את עורם של חברי צוותו ללא סיבה; שוב הם עומדים מול רשע בעל תוכנית מוזרה לנקום בכולם; שוב תתפרק האנטרפרייז לעשרות חלקים תחת מתקפה. בתחום הזה ל"סטארטרק אל האינסוף" אין הרבה מה לחדש, וחבל, כי אם הסדרה עצמה הצליחה לשרוד כל כך הרבה עונות, גם יוצרי הסרטים יכולים לנסות לגוון.

 

ועדיין, הסרט מהנה. בכל זאת כיף לבלות זמן בחברתם של קירק, ספוק, או'הורה, בונז, סקוטי וחבריהם החדשים. העיצוב מרגיש קלאסי יותר ופחות כמו אורגיית אפקטים ממוחשבים שבה קשה לשים לב מה רואים, האיפור מצוין, השחקנים מכייפים, הפסקול מקפיץ. אמנם לאלה שכבר ביקרו הקיץ בבתי הקולנוע וצפו ב"קפטן אמריקה", "אקס־מן: אפוקליפסה" ו"וורקראפט" ככל הנראה תהיה תחושה של מיחזור, אבל כאמור יכול להיות שזה רק עניין של תזמון.

 

מה לראות השבוע: החמישייה של כלכליסט

1. "מסיבת נקניקיות"

אנימציה חצופה ופרועה שמצליחה להצחיק ולהרגיז באחת

2. "איילים"

סרט האיכות הטוב ביותר בימים אלה

3. "קובו — אגדה של סמוראי"

הבילוי המושלם לכל המשפחה

4. "גייסון בורן"

שיא האקשן של הקיץ, גם אם הוא מרגיש מעט חיוור ביחס למותג

5. "חולייטה"

השבוע התשיעי לסרטו של אלמודובר, הוותיק בחמישייה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x