$
מוסף באזז אפריל 2016
באזז אביב 2016 כותרות עמוד 2

מִטען גנטי

פרויקט חדשני מסקרן של תמרה אפרת, בשיתוף מורן מזרחי וד"ר עמית צורן מהמחלקה למדעי המחשב באוניברסיטה העברית, הוביל ליצירת קולקציית תיקים, המשלבת עבודת יד ורקמות מסורתיות עם טכנולוגיה דיגיטלית

עילית מינמר 09:4013.04.16

פרויקט חדשני מסקרן של תמרה אפרת, בעלת תואר שני בעיצוב תעשייתי מבצלאל, בשיתוף מורן מזרחי וד"ר עמית צורן מהמחלקה למדעי המחשב באוניברסיטה העברית, הוביל ליצירת קולקציית תיקים מקסימה, המשלבת עבודת יד ורקמות מסורתיות עם טכנולוגיה דיגיטלית.

 

בפרויקט, שקרוי Crafted Technology, פיתחו השלושה שמונה אלגוריתמים שמשנים דפוסים של רקמות ותכונות בבדים, למשל, אלסטיות, פלסטיות, רכות וחוזק, ויצרו תוכנה למעצבים ואמנים - מעין פוטושופ של רקמה. בעזרת התוכנה עוצבה קולקציית תיקים מרשימה מקנבס ולבד תעשייתי בהשראת רקמת סמוֹק מסורתית, ובה כל תיק בעל מראה ייחודי ונושא קוד גנטי אישי.

 

לא רק תיקים אפשר לייצר בעזרת התוכנה, אלא גם רהיטים, בגדים ואפילו מבנים. "עוד בלימודי התואר הראשון בשנקר רקמה היתה אחת ממלאכות היד האהובות עליי", אומרת אפרת, "דווקא היום, בשל הקדמה והטכנולוגיה, יש כמיהה לעבודות יד, שהיו נפוצות בעבר והיום נשכחו מעט. אנשים מחפשים את הפריט הייחודי עם החותמת האישית, וזה מה שאנחנו מציעים. אמנם התיקים עוצבו בידי מחשב בעזרת התוכנה שכתבנו, אבל עבודת התפירה עצמה נעשתה ביד".

 

עבודות של תמרה אפרת עבודות של תמרה אפרת

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x