$
פנאי

את לגלוש

כושר ההמצאה האנושי הפך אתים לפינוי שלג למזחלות שיגלשו במהירות מסחררת באליפות העולם שתיערך בתחילת פברואר בניו מקסיקו

רועי קורן 10:0018.01.15
ישנם מקומות שבהם החורף הוא חורף אמיתי, ולא כמה ימים שבהם יורד קצת גשם ומדינה שלמה נכנסת לסרטים ומשביתה את עצמה לדעת. ישנם מקומות שבהם החורף נצבע בלבן עמוק ויציב, כזה שלא נערם לכמה שעות והופך אחר כך לעיסה אפרפרה ומעיקה. במקומות הללו לא מתרגשים מכמה פתיתי שלג ויודעים להיערך בהתאם. החיים תחת המעטה הלבן במשך כמה חודשים מייצרים עבור תושבי המחוזות הרחוקים הללו שלל פעילויות שהן מחויבות המציאות, אך מעיקות וסיזיפיות להחריד.

 

קחו לדוגמה את מלאכת פינוי השלג משביל הגישה לבית. ידיד טוב שגדל בלונג איילנד זוכר היטב את החורפים הארוכים שבהם את החפירה היה ידידו הטוב ביותר. "זה היה סיוט מתמשך ויומיומי. אחיי הקטנים היו פטורים", סח ידידי כשהוא מריר משהו, "והכי גרוע זה שאחרי שעתיים נראה כאילו לא עשית כלום כי השלג ממשיך לרדת. פיתחתי כלפי את החפירה תיעוב של ממש, עד איחולי מוות בייסורים. מעולם לא שנאתי חפץ דומם כפי ששנאתי את הכף המגודלת הזאת".

 

אסור להשתמש בעזרים מלבד משיחת האת בשעווה לטובת הגברת המהירות אסור להשתמש בעזרים מלבד משיחת האת בשעווה לטובת הגברת המהירות צילום: flickr/Lynn Eubank

 

והנה נפלה לידיי הזדמנות להקל במעט על מכאובי הילדות של ידידי הנ"ל. מי שסיפקו לי את הזדמנות הפז הם תושבי עיירה בשם Angel Fire

השוכנת בצפון מדינת ניו מקסיקו, ארה"ב. המקומיים מצאו דרך מקורית להתנקם באתים הרחבים לפינוי שלג. כל מה שצריך הוא מעט דמיון, קמצוץ של השראה, כפית גדושה של אומץ לב, את לפינוי שלג ומדרון מושלג, והנה לכם תחרות של חורף הנקראת Shovel Racing World Championship.

 

אין איש יודע מיהו הממציא שברגע של השראה הפך את כף המתכת על פיה והחליט שיהיה משעשע להתיישב בתוכה בפסגת המדרון, לאחוז בידית ולבדוק מה יקרה. מה שקרה הוא שהגאון מ־Angel Fire יביא ב־6 וב־7 בפברואר עשרות אוחזים באת ואלפי צופים אל מבואות העיירה כדי לקחת חלק בתחרות הנ"ל.

 

העניין פשוט בתכלית: קח לך את לפינוי שלג, טפס אל ראש הגבעה, הנח את המתכת הרחבה על גבי השלג ואת עכוזך בכף. עכשיו הרם רגליים והתכונן לרייד מטורף עד למרגלות. לידך יגלשו מן הסתם אחיך למקצה.

 

ספר החוקים הוא כדלקמן: א. אסור להשתמש בעזרים כלשהם מלבד משיחת האת בשעווה לטובת הגברת המהירות. כלומר: זה אתה והאת בלבד. ב. זינוק מוקדם ראשון יגרור אזהרה ושני יגרור פסילה. ג. אם אתרע מזלך ועם חציית קו הסיום לא יהיו אחוריך צמודים לכף, תיחשב כמי שלא סיים את המירוץ. ד. ערעור על פסיקת השופטים יתבצע מיד לאחר סיום המקצה, בסמוך לקו הסיום. אם תבחר לערער, יגבו ממך 20 דולר דמי ערעור (?!). חוץ מכל אלה, הכל פתוח וחופשי. גלישה נעימה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x