$
פנאי

ביקורת הופעה: אהבה, מוזיקה, שמח

דיקלה השיקה סיבוב הופעות שילווה את האלבום החדש בערב שמח ורב־סגנוני שמראה עד כמה היא התבגרה מאז האלבום הקודם

שי ליברובסקי 09:5613.01.15

דקה קלה אחרי שהלהקה שלה עלתה לבמה ופצחה בנגינת קטע אווירתי שהפך מהר לקצבי, פסעה גם דיקלה לבמת רדינג 3. התופים והסאונד היו נהדרים, אבל אני מודה שלקח לי קצת זמן להתרגל לדיקלה. גם בפעם הקודמת שראיתי אותה, לפני שלוש שנים, היתה סערה, ומי שהחלה להסתמן כגיי אייקון וכדיווה גדולה מהחיים הופיעה בפני קהל גדול ומגוון. בסוף השבוע האחרון הקהל והאולם היו גדולים יותר, הסערה חורפית יותר ומעמדה של דיקלה מבוסס יותר.

 

בהופעה הקודמת היתה לדיקלה נטייה לבנות את השירים בצורה מלודרמטית לקראת השיא בסוף, מה שהפך למעט צפוי. בתחילת ההופעה הנוכחית עוד חששתי משידור חוזר, אבל החששות נעלמו מהר, קצת אחרי הלהיט "בוקר טוב". אחרי שהודתה שהיא נרגשת, דיקלה הורידה את הז'קט והקצב עלה קצת. השיר "מנגינות" הזכיר לי לאילו גבהים היא יכולה להגיע, ושהיא מצוינת כשהיא מושכת את ההתפרצות הקולית שלה עד לשניות האחרונות של השיר.

 

אף שהמלודרמטיות טבועה בדרך שבה דיקלה מנצלת את הקול שלה, השירים עצמם והעיבודים שלהם מצליחים לשמור על עניין ולבנות ערב מגוון ומהנה. הבסיס נשאר רוק־פופ עם נגיעות ים־תיכוניות משתנות, אבל הלהקה המצוינת הצליחה לתת גם נגיעות מפתיעות של דיסקו פאנקי ואפילו להזכיר את הטריפ הופ של להקת מאסיב אטאק ב"ואם פרידה", שיר הנושא של האלבום האחרון, שריגש את הקהל ששר עם דיקלה את כל המילים.

 

דיקלה בהופעה. השירים והעיבודים הצליחו לבנות ערב מגוון ומהנה דיקלה בהופעה. השירים והעיבודים הצליחו לבנות ערב מגוון ומהנה צילום: עמית שעל

 

אבל הקהל הכי אהב נגיעות מזרחיות דומיננטיות ובלדות, כמו "בטח התגעגעת אליי" ו"חולת אהבה" שהזכיר את אתניקס. את "געגועים" דיקלה החלה בליווי פסנתר בלבד. השירה האטית והפאוזות הדרמטיות הרגישו כמו המקומות שבהם נמצאת העוצמה האמיתית שלה - הציפייה להתפוצצות יצרה מתח בריא. הביצוע ל"תחזרי" שכתבה לשרית חדד היה אפילו יותר מרגש, וגרם לקהל לעמוד ולמחוא כפיים. "עכשיו באמת הגזמתם", אמרה דיקלה בהתרגשות.

 

אם הערב הרב־סגנוני עד כה לא הספיק, אז לקראת סוף ההופעה בוצעה מחרוזת דאנס שהצליחה להימנע מטראשיות וגם לשמור על רמיזות רוקיסטיות. "טוב", שהזכיר את עפרה חזה של שנות השמונים, המשיך ל"תראי" האתני יותר, שקושט בגיטרה חשמלית יפה ומפתיעה והסתיים בקאבר ל"Here Comes the Rain Again" של יוריתמיקס. בתום 20 שירים נפרדו דיקלה והלהקה מהקהל ושלחו אותם עם החום של "אהבה מוזיקה" לקור של נמל תל אביב.

 

ההופעה הבאה: 20.1, פורום באר שבע.

 

דיקלה בהופעה. השירים והעיבודים הצליחו לבנות ערב מגוון ומהנה
בטל שלח
    לכל התגובות
    x