$
פנאי

רגע בלי דורה

בייבי יוגה ושחיית תינוקות אאוט, משחקי מיחזור ואנגלית לפעוטות אין. חוגים חדשים לקטנטנים, ובמיוחד להוריהם שמאסו בשטנץ הרגיל

רעות ברנע 09:3520.11.14

קונסרבטוריון מגיל אפס

 

החוג הוא דריסת הרגל הראשונה של הקטנטנים בעולם המוזיקה, ומטרתו לחשוף אותם לז'אנרים שונים. "מחקרים מעידים שמוזיקה תורמת לתפיסה ולקוגניציה", אומרת מיכל חפר, מפתחת ומדריכת חוגי קטן־טון באקדמיה למוזיקה בירושלים.

 

המפגשים בני השעה מתחילים בברכת שלום מוזיקלית ואחריה מספרים סיפורים, מנגנים בכלים שונים, מאזינים ליצירות מופת תוך ריקוד עם אביזרים ועוד. "זה לא נכון שילדים בגילים הללו הם חסרי סבלנות", אומרת חפר, "כאשר הפעילות תואמת את גילם הם שומרים על ריכוז לאורך זמן".

 

קטן טון. 205 שקל לחודש קטן טון. 205 שקל לחודש צילום: בן חפר

 

מה עושים ההורים: "תפקידם להכיל את חוויות הילד ולהשתתף בהתרחשות", אומרת חפר, "כדי שהפעילות המשותפת תימשך גם בבית".

 

גיל: 3–0 שנים. פרטים: 205 שקל לחודש, קונסרבטוריון האקדמיה למוזיקה ומחול, גבעת רם ירושלים, 02-6550422.

 

אנגלית מהעריסה

 

"כשאנחנו נולדים המוח יכול לקלוט צלילים בכל שפה", אומרת יפית עידו־גרינאפל, מייסדת ומדריכת חוגים לאנגלית לגיל הרך. השיעורים נחלקים לפי קבוצות גיל: מ־3 חודשים ועד הליכה, מגיל הליכה עד שנתיים, וגם לגדולים יותר - מגיל 3 עד לכיתות ג'. "אנחנו מתמקדים בשירים, תנועות וסיפורים, בדומה לשיעורי התפתחות, אבל הכל באנגלית. בעולם התחרותי זו אחריותו של ההורה לתת לילד כלים, כי המערכות הממוסדות לא נותנות אותם. מספיקה חשיפה של 45 דקות בשבוע בגיל הזה כדי להקנות בסיס שעליו אפשר ללמוד את השפה בקלות".

 

lingui lingui צילום: שירן כרמל

 

מה עושים ההורים: "הם יכולים לחזור עם הילדים על מה שלומדים בשיעור".

 

גיל: מ־3 חודשים עד כיתה ג'. פרטים: 45–40 שקל לשיעור בתל אביב, הרצליה וקדימה, lingui.org

 

ליווי התפתחותי - בחינם

 

"מטרת הסדנה להחזיר לנו את תחושת השבט שאבדה", אומרת מור יואל־סאקס, מדריכת סדנאות ניע־נוע בקניון שרונים, "ואני משלבת בה תכנים ופעילויות של תנועה וליווי התפתחותי".

 

הסדנה שאורכה כ־45 דקות אינה כרוכה בתשלום ומתקיימת שלוש פעמים בשבוע. בין התכנים: טיפים להתפתחות תקינה, מוזיקה לגיל הרך, שירים ודקלומים ואביזרים שמזמינים התנסויות מוטוריות וחושיות. יואל־סאקס שמה דגש על הגילים השונים: "תמיד תהיה התייחסות לקטנטנים עד גיל 3 חודשים, למי שכבר יושב ולמי שכבר הולך", היא מסבירה.

 

ניע נוע ניע נוע צילום: שירן כרמל

 

מה עושים ההורים: "הם נפגשים ומחליפים חוויות, וזה גם מקום שבו מישהו אחר יכול רגע להחזיק את התינוק במקומי, כמו משפחה".

 

גיל: 0–שנתיים. פרטים: בחינם, קניון שרונים, הוד השרון, 09-7730995.

 

מיחזור בתנועה

 

חוג שבו מבצעים הפעוטות פעילויות תנועתיות שונות בעזרת אביזרים ממוחזרים. "לא פשוט בגיל הזה להגיע להבנה מלאה של רעיון המיחזור, אבל הוא נטמע לאט לאט", אומרת דקל צדקוני, מדריכת חוג המיחזור בתנועה. "אנחנו לוקחים, למשל, גליל נייר והופכים אותו לחדק של פיל, ואחר כך יוצרים ממנו בובה".

 

את כל המפגשים מלווה הבובה תותי, שמעבירה מסרים על מיחזור ואהבה לסביבה. היא מסבירה איפה לזרוק כל דבר, והילדים הגדולים יותר כבר יודעים לענות על השאלות שלה. "אנחנו מפתחים יכולות מוטוריות לצד יצירתיות ודמיון, ומעניקים לילדים רעיונות חדשים באמצעות משחק ודרמה", אומרת צדקוני.

 

 דקלונה דקלונה צילום יח"צ

 

מה עושים ההורים: "הם משתתפים פעילים בשיעור, והרבה פעמים יוצאים עם רעיונות איך לנצל דברים בבית במקום לזרוק".

 

גיל: 3-1 שנים. פרטים: מ־40 שקל למפגש, דקלונה, בסטודיו נַדְנֵד, חנקין 42 הוד השרון, ועל־פי תיאום גם ברחבי הארץ. facebook.com/dekeluna

 

מיומנות ידיים וגמישות

 

"הקורס בנוי כמו המתחם שבו הוא מתקיים, על שמונה אלמנטים בהתפתחותם של תינוקות: תנועה, מיומנות ידיים, התפתחות רגשית, התפתחות שכלית, מוזיקה, שפה, מגע וחושים", מסביר רן אורן, בעל מתחם Developland ומדריך הקורס, "וכל שיעור מבוסס על אלמנט אחר מבין השמונה. בשיעור המוקדש למיומנות ידיים, למשל, עובדים על איזון בין כוח לגמישות. התינוקות הקטנים, במקרה הזה, ינסו לתפוס חטיף שמתנדנד על חוט, והגדולים יותר ינסו לרכוס רוכסן או לכפתר כפתור".

 

להאיר את הפוטנציאל להאיר את הפוטנציאל צילום יח"צ

 

הקורס מתקיים אחת לשבוע או אחת לשבועיים. "בשיעור המוקדש למיומנות רגשית אנחנו עובדים עם ההורה על המרחק הנכון מהתינוק, ומבצעים תרגיל מאתגר במיוחד שבו ההורים צריכים 'לשחרר' את התינוקות ולצפות בהם בלבד במשך 7 דקות".

 

מה עושים ההורים: מדי שבוע הם מקבלים במייל וידיאו של הרצאה, שמסבירה את התיאוריה שמאחורי הפעילות שבה יתמקדו במפגש הבא. בסוף כל מפגש מקבלים דף עם תרגילים לבית.

 

גיל: 0–שנתיים. פרטים: 1,200 שקל ל־8 מפגשים (כולל 10 כניסות נוספות למתחם וערכת מוצרים רלבנטיים בשווי 345 שקל), להאיר את הפוטנציאל, המעפילים 15 רמת השרון.

developland.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x