$
פנאי

סייל באי.די.בי: 40 יצירות אמנות למכירה ב־2 מיליון דולר

נאמני הסדר החוב באי.די.בי ימכרו השבוע את היצירות, שנרכשו עוד כשהחברה נשלטה בידי המשפחות רקנאטי וקרסו. היצירה היקרה באוסף היא ציור של יוסף זריצקי, שמוערך ב־85–120 אלף דולר

רעות ברנע 09:0023.06.14

בסוף השבוע הקרוב תעמיד אי.די.בי למכירה פומבית אוסף של 40 יצירות אמנות ישראלית עכשווית, ששוויו הכולל נאמד ב־2 מיליון דולר. היצירות נרכשו עוד בתקופה שבה נשלטה החברה בידי המשפחות רקנאטי וקרסו.

 

 

בסוף מאי הוציאו נאמני הסדר החוב של אי.די.בי מכרז לבתי המכירות הפומביות בישראל וביקשו הצעות לעריכת המכירה; לבסוף נבחר בית המכירות תירוש בהרצליה. "ביום חמישי פנו נאמני הסדר החוב חגי אולמן ואייל גבאי לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לאשר את המכירה, וביום ראשון בבוקר אישר בית המשפט את הבקשה", סיפר דב חזן, בעלי תירוש. לדבריו, "עד שעות הצהריים המוקדמות אתמול היו יצירות האוסף תלויות במשרדי אי.די.בי, וברגעים אלה ממש מפרקים ומורידים אותן מהקירות ומעבירים אותן אלינו לטובת קיום המכירה".

 

היצירה "מניפה: אי צף" של יהודית סספורטס היצירה "מניפה: אי צף" של יהודית סספורטס צילום: יהודית סספורטס

 

היצירה היקרה ביותר באוסף היא ציור ללא כותרת של יוסף זריצקי, שמחירו מוערך ב־85–120 אלף דולר. במכירה יוצגו גם יצירה של לאה ניקל, שמחירה מוערך ב־40–60 אלף דולר, ויצירה גדולת ממדים של יהודית סספורטס, שמחירה מוערך ב־35–50 אלף דולר. בין האמנים הנוספים שיצירותיהם יועמדו למכירה: אורי גרשט, לארי אברמסון, משה גרשוני, טל שוחט, ניר הוד ורפי לביא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x