שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

הצגת ילדים: "היידי בת ההרים"

ההצגה החדשה, שתעלה במסגרת פסטיבל ישראל לילדים, היא הפקה מרשימה

מאיה נחום שחל 10:3827.05.14

מה: תיאטרון המדיטק בשיתוף הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין מעלים את "היידי בת ההרים", על פי ספרה של יוהנה ספירי. מחזה של עידו ריקלין, בימוי רפי ניב, ומוזיקה של נדב רובינשטיין. תפאורה טליה אוטולונגי ותלבושות של יהודית אהרון.

 

ההצגה "היידי בת ההרים". השחקנים הפיחו חיים בדמויות ויצרו עולם בדיוני שלם ההצגה "היידי בת ההרים". השחקנים הפיחו חיים בדמויות ויצרו עולם בדיוני שלם צילום: בני גם זו לטובה

 

עלילה: היידי היתומה נשלחת על ידי דודתה לגור עם סבה הבודד והזעוף בהרי האלפים. היא כובשת את לבו, מוצאת לעצמה ידיד נפש, מתיידדת עם העזים והכבשים ומתאהבת בנופים ההרריים. יום אחד היא נשלחת למשפחה עשירה כדי לשמש חברה לבתם החולה. טוב לבה ושמחת החיים שהיא משדרת מעודדים ומשמחים את הבת, אבל היידי חולמת לחזור לחיים בהרים.

 

דבר המבקרת: ההצגה החדשה, שתעלה במסגרת פסטיבל ישראל לילדים, היא הפקה מרשימה. העיבוד של ריקלין, שצובר לעצמו עם השנים עבודות איכותיות בתחום תיאטרון הילדים, הוא נפלא, הבימוי של ניב מדויק, התפאורה והתלבושות צבעוניות, המוזיקה מקסימה והבובות מלאות חיים. צפיתי בהצגה המרגשת והקולחת בהנאה רבה, בעיקר הודות לשחקנים הנפלאים שהתמסרו למשימה בלי שום ניסיון להתיילד או למצוא חן. בכישרון רב הם הפיחו חיים בדמויות השונות ויצרו עולם בדיוני שלם, ובראשם יעל בוטון מלאת הקסם כהיידי, רודיה קוזלובסקי הנפלא כסבה, הלל קפון כפטר ומיכל ויינברג הנהדרת (והפעם גם משעשעת) כגברת רוטנמאייר הדידקטית.

 

שורה תחתונה: בסיום שאלו הילדים: "תכתבי על ההצגה רק דברים טובים, נכון?". השבתי: "חד־משמעית, כן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x