$
מוסף באזז אפריל 2014
מוסף באזז אפריל 2014 גג עמוד

ברוח המאה ה-21

הנעליים שעיצבה אלסנדרה פצ'ינטי לקיץ מתאימות לרוח הקולקציה כולה ולמקורות ההשראה שלה - מבלט קלאסי ועד מוזיקה

עילית מינמר 09:5407.04.14
היו מי שהגדירו את תצוגת קולקציית חורף 2014 של טודס, בעיצובה של אלסנדרה פצ'ינטי, "רגע של סלין". סוזי מנקס כתבה שרוח עיצוביה של המעצבת האיטלקייה מזכירה את זו של פיבי פילו מסלין, הכוכבת העכשווית של עולם האופנה. פצ'ינטי, היא כתבה, יצרה קולקציה ברוח המאה ה־21: זורמת, מודרנית וידידותית לנשים.

 

אין ספק שזו מחמאה גדולה למעצבת, שתפסה את מקומו של דרק לם כמנהלת הקריאייטיב בחברת מוצרי העור האיטלקית היוקרתית. בעברה כבר הספיקה פצ'ינטי להחליף את טום פורד בגוצ'י ושימשה בתפקידים דומים בוולנטינו ובמיו מיו.

 

סנדל טודס. תחושה של שעשוע סנדל טודס. תחושה של שעשוע צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

טודס נודעה באביזרים משובחים מעור, בעיקר נעליים (ובהן מוקסינים קלאסיים בצבעים מרהיבים בעלי נוחות לא מתפשרת) ותיקים. קולקציית הבגדים שעיצבה פצ'ינטי לקיץ הקרוב קטנה וממוקדת, ותימכר בחנויות ספורות של המותג בעולם. "הייתי רוצה לחזור לימים שלא היתה בהם חשיפת יתר כמו היום", הסבירה את המהלך.

 

הנעליים שעיצבה לקיץ מתאימות לרוח הקולקציה כולה ולמקורות ההשראה שלה - מבלט קלאסי (היא רקדה שנים רבות) ועד מוזיקה (אביה רובי פצ'ינטי הוא כוכב רוק, אחיה פרנצ'סקו הוא ראפר). הן שטוחות, נוחות ונשיות מאוד. היא לקחה את המוקסינים הקלאסיים ויצרה מהם פריט מודרני עכשווי יותר. גם הסנדלים מעודנים, אבל מעודכנים: פרנזים, ששולטים בעונת הקיץ ברבות מן הקולקציות, נוספו להם ולמוקסינים, ואף שהאלמנט הקלאסי האיטלקי עדיין שם, יש בקולקציה עניין ותחושה של שעשוע.

 

סנדלים של טודס, 2,550 שקל, הלגה עיצובים, ה' באייר 12 תל אביב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x