$
פנאי

יאללה, רד ל-10,000

שכיבות סמיכה, אחד ממבחני הגבריות העתיקים ביותר בספר הטסטוסטרון, יהיו מוקד תחרות שתיערך בעוד פחות מחודש בפנסילבניה. קדימה, להתכונן

רועי קורן 09:1223.02.14
אז מהו השיא העולמי בשכיבות סמיכה? הטקסט הזה נולד, כמו רבים לפניו, בעקבות ויכוח מר שניטש בנושא בין חברי מערכת "גברים בעבודה". מדובר בחוויה שכולנו עברנו בגלגול כזה או אחר בחיינו - שכיבות סמיכה. חלקנו ערכנו היכרות עם הפעילות הגופנית הזאת בבית הספר בניסיון להרשים את הבנות, חלקנו סתם בבית בניסיון לשפר את חזותנו הרופסת, וכמעט כולנו בשלב כזה או אחר של השירות הצבאי, בדרך כלל כעונש או כגחמה של מ"כ מתוסכל. אפשר בקלות לגגל ולבדוק את הנתונים, אבל זו לא חוכמה. ההימורים שלנו עמדו על מאות בודדות, ובמקרה הקיצוני הגיעו לאזור האלף.

 

פחחחח. נחסוך לכם את החיפוש. השיא העולמי בשכיבות סמיכה רצופות הוא 10,507. הוא הושג באוקטובר 1980 בידי יפני חמור סבר ששמו מינורו יושידה, וזה היה תשע שנים לפני שחומת ברלין נפלה וכשהגוש הקומוניסטי עדיין חי ובעט. רק ללמדכם עד כמה עתיק השיא הזה ועד כמה בלתי נתפס הוא וקשה לשבירה.

 

פאדי דויל פאדי דויל

 

עוד מספרים? בבקשה: השיא העולמי בשכיבות סמיכה בשנה הוא 1,500,230. מיליון וחצי ועוד קצת! אותו השיג מקרר בריטי מקריח ועב שרירים בשם פאדי דויל. פאדי קשישא, אגב, שולט בחלק נכבד מטבלת השיאים, המחולקת לקטגוריות שונות, ובהן השיאים בשכיבות סמיכה על יד אחת בשעה - 2,521 פעמים, ובחמש שעות - 8,974 פעמים. אחד השיאים המעניינים ברשימה הוא של בריטי אחר, פול לינץ' שמו, שעשה שכיבות סמיכה על אצבע אחת 124 פעמים. וכדי לקבל מושג על יכולתו של המין האנושי נציין עוד שיא אחד: שיאו של ההודי פיג'נדר סיגן, שבספטמבר 1988 כפף את זרועותיו ויישר אותן 3,877 פעמים בשעה. תחשבו לבד כמה זה לדקה ולשנייה.

 

סרטוני שוכבי הסמיכה אמנם נראים כאילו הם משודרים בהילוך מהיר, אבל הם לא. תחרויות חובבים יש כמעט בכל פאב אנגלי, אמריקאי או קנדי המכבד את עצמו, אבל תחרות רשמית, מסודרת ופתוחה לכל תתקיים ב־16 במרץ במלון רמדה אין בגרינסברג, פנסילבניה. התחרות פתוחה לכל מי שיצליח להשיג לעצמו ספונסר שישלם סנט אחד לפחות על כל כפיפת מרפקים שתבוצע במשך שעתיים.

 

אז אל תעשו לנו בושות, בבקשה. קחו את עצמכם בידיים, קומו מהספה, כבו את "משחקי השף", השליכו את הפופקורן - ובימים שנותרו עד לתחילת התחרות נסו לבנות מסת שרירים מספיקה כדי להניף את גופכם מהשטיח יותר משלוש פעמים ברצף. שיהיה לכולנו בהצלחה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x