שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

ביקורת הצגת ילדים - "אריה הספרייה"

ההצגה עושה כבוד להצגות הילדים - בלי הנחות, בלי בדיחות להורים ובלי סמארטפונים לשחקנים. זו הצגה מקצועית שמתבססת על הטקסט הנפלא של ביז'אווי, שלקח את סיפורה של קנודסן, ובחריזה מקסימה יצק לתוכו עולם שופע הומור ושנינות

מאיה נחום שחל 15:0213.02.14

מה: "אריה הספרייה", מחזה מאת אלי ביז'אווי על פי ספרה של מישל קנודסן, בבימויו של רוני פינקוביץ', למוזיקה של רן בגנו וכוריאוגרפיה של עוז מורג. עם אור אילן, נעמה אמית, יגאל ברנר, אופיר וייל, מאיה מדג'ר ודן קיזלר. לבני 5–8, 70 שקל. מדיטק, גולדה מאיר 6, חולון.

 

דבר המבקרת: בספרייה יש כללים עליהם מקפידים הספרנים: אסור לצעוק ולרוץ, אסור לאכול ולשתות ואסור להכניס תיקים. יום אחד מגיע אריה לספרייה, וכל עוד הוא לא עובר על הכללים הוא יכול להישאר ולשמוע סיפורים. הילדים יעל ואסף מתחברים איתו, הספרנית נעזרת בו ורק מר נקדי הספרן מפקפק בו. יום אחד הוא שואג בקול כדי להתריע על מצוקתה של גברת שנפלה, ונקדי, שאינו מבין את שפתו, מגרש אותו מהספרייה בשל הפרת הכללים. כולם מרגישים בחסרונו ומבינים שלפעמים יש סיבה טובה להפר את הכללים.

 

ההצגה "אריה הספרייה" ההצגה "אריה הספרייה" צילום: בני גם זו לטובה

 

ההצגה עושה כבוד להצגות הילדים - בלי הנחות, בלי בדיחות להורים ובלי סמארטפונים לשחקנים. זו הצגה מקצועית שמתבססת על הטקסט הנפלא של ביז'אווי, שלקח את סיפורה של קנודסן, ובחריזה מקסימה יצק לתוכו עולם שופע הומור ושנינות, התפאורה של לילי בן נחשון מקסימה והשחקנים מצוינים ומשעשעים (אמית מבריקה בתפקיד מספרת הסיפורים). ראוי לציון ברנר, בתפקיד האריה, המפגין ללא מילים מיומנויות פיזיות יוצאות דופן ורגישות שעוברת אפילו דרך התלבושת המרהיבה (וציון לשבח לרויטל אריאלי שיצרה אותה). על חגיגת התיאטרון הזו מנצח הבמאי פינקוביץ' בדיוק, רגישות והבנה - גם בתיאטרון וגם בילדים. הילדים צחקו והתמסרו כל כולם למתרחש.

 

שורה תחתונה: פתיחת עונה מוצלחת למדיטק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x