שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

תערוכה: "מיטת זרע" של ענבל הופמן בגלריה P8

תערוכת יחיד של היוצרת הבינתחומית ענבל הופמן מציגה מיצבי פיסול, וידיאו וצילום, שחוקרים את מהלך חייהם של זרעים מהנביטה ועד לנבילה, והופכת אותם ליצורים בעלי ישות משל עצמם

יעל סובינסקי 09:0827.10.13

תערוכת יחיד של היוצרת הבינתחומית ענבל הופמן מציגה מיצבי פיסול, וידיאו וצילום, שחוקרים את מהלך חייהם של זרעים מהנביטה ועד לנבילה, והופכת אותם ליצורים בעלי ישות משל עצמם.

 

קהל היעד: חובבי טבע ואמנות לא שגרתית.

 

דבר המבקרת: שמה האניגמטי של התערוכה רומז אך במעט על מה שמתגלה בחלל הגלריה - מעין עולם הפוך שבו הזרעים הופכים ליצורים וחפצים הופכים לצמחים.

 

העבודה "Window Garden". חפצים הופכים לצמחים העבודה "Window Garden". חפצים הופכים לצמחים

 

חלל התצוגה מחולק לאזורים נפרדים, שבכל אחד מהם מוצגת סדרה אחרת: הראשונה משלבת בין הקרנת שקף של איור על הקיר לבין אובייקטים פיסוליים. הפטריות המופיעות באיור יוצאות ממנו והופכות לאובייקטים תלת־ממדיים הצומחים על כל קירות החדר, אולם הפטריות שבחוץ עשויות מנייר מודפס, מעוצבות בדקדוק רב, והופכות את הדומם לצומח; בחלל אחר אלו הם שלושה עצים קטנים המונבטים בתוך צנצנות עם מים. לכולם יש שורשים ופריחה, אולם אף לא אחד מהם שייך לעולם הצומח; מנגד ישנם הזרעים המונבטים, שהופכים פראיים ונראים לעתים אף מאיימים - צומחים בתוך חלקים מגופו של האדם או בוקעים מתוך ביצה. באחת מעבודות הווידיאו מתועדת צמיחת הזרעים על מיטה שיצרה להם האמנית. במעבדה האמנותית שבנתה הופמן היא הצליחה לברוא יצורים מופלאים, שמטשטשים את הגבולות בין חי, צומח ודומם (עד 16 בנובמבר, יהודה הלוי 79 תל אביב, בחצר האחורית. כניסה חופשית).

 

› שורה תחתונה: תערוכה קטנה ומרתקת, שעושה שימוש באובייקטים שגרתיים והופכת אותם למלאי חיים וקסם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x