$
פנאי

הצגה: "סיראנו דה ברז'ראק"

קהל היעד: למחפשים קלאסיקה מסוגננת, קולחת ופיוטית שנותנת כבוד לכוחן של מילים. שורה תחתונה: יצירת תיאטרון מופתית ומשובחת

מאיה נחום שחל 10:5822.10.13

תיאטרון הקאמרי מעלה את המחזה מאת אדמון רוסטאן בתרגום דורי פרנס ובבימוי ותנועה של גלעד קמחי. בכיכובם של איתי טיראן, עידו רוזנברג, כנרת לימוני, יואב לוי, דודו ניב, יניב ביטון, אסף סלומון, יוסי צברי, גיל ויינברג, שמחה ברבירו, גלעד שמואלי, גיא אלון וטל וייס.

 

קהל היעד: למחפשים קלאסיקה מסוגננת, קולחת ופיוטית שנותנת כבוד לכוחן של מילים.

 

סיראנו דה ברז'ראק, איתי טיראן סיראנו דה ברז'ראק, איתי טיראן צילום: דניאל קמינסקי

 

דבר המבקרת: למרות היותו איש צבא אמיץ, סייפן, משורר, חכם וטוב לב חי סיראנו (טיראן) ברגשי נחיתות בשל הלעג שהוא סופג על אפו אדיר הממדים המכער את פרצופו, וחושש להביע את אהבתו לרוקסאן היפה (לימוני). כשרוקסאן מתאהבת בחברו לגדוד, כריסטיאן היפה והעילג (רוזנברג), מציע לו סיראנו לכתוב לה בסתר מכתבי אהבה בשמו ושובה את לבה.

 

כריסטיאן מבין שלא יופיו שלו הוא ששבה את רוקסאן, אלא יופיו הפנימי של סיראנו, וכשהאמת יוצאת לאור כבר מאוחר מדי. קצרה היריעה מלשבח את כל העושים במלאכה. זה מתחיל בקמחי, שממשיך להפליא בכישרונו ורקח בתבונה וברגישות ערב תיאטרוני קסום, המעניק לקהל את סיפור האהבה הנכזבת עם רגעים דרמטיים, משעשעים ומוזיקליים מקסימים. התרגום והחריזה של אשף המלים פרנס מופלאים, והתפאורה, התאורה, המוזיקה והתנועה עשויות ללא רבב.

 

נבחרת השחקנים הנפלאה מתמסרת כולה לסגנון ולשפה, ובה רוזנברג המקסים ככריסטיאן, ניב שמקבל במה להפגין את מנעד כישורי המשחק שלו, ויינברג שמצטיין בתפקידים נשיים, ביטון המשעשע ולימוני בעלת גון הקול המיוחד, המצוינת כרוקסאן. מעל כולם איתי טיראן המופלא במשחק יוצא דופן, יפה ורגיש במלוא כיעורו, נכנס כל כולו לתפקיד בווירטואוזיות, שלמות, שנינות ואינטליגנציה.

 

שורה תחתונה: יצירת תיאטרון מופתית ומשובחת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x