$
פנאי

הופעה: "אלבום בלב ים"

קהל היעד: כל רוקיסט שרוצה לדעת מאין באנו ולאן אנחנו הולכים; שורה תחתונה: אם אתם באמת רוצים ליהנות מהרכבי אינדי ישראלים, זו הזדמנות מצוינת

גיא בניוביץ' 09:1528.07.13

ההאזנה הראשונה ל"סיפורים מהקופסא" של פורטיס היא לא משהו שאתה שוכח. 25 שנה חלפו, וזה בהחלט מספיק זמן כדי לחגוג לאחד האלבומים החשובים ביותר של הרוק הישראלי.

 

קהל היעד: כל רוקיסט שרוצה לדעת מאין באנו ולאן אנחנו הולכים.

 

דבר המבקר: מדובר בחלק מחגיגה גדולה יותר לרוק הישראלי שתתקיים במועדון לבונטין 7 בתל אביב בחודשים הקרובים.

 

להקת Bucharest במחווה ל"סיפורים מהקופסא" של פורטיס להקת Bucharest במחווה ל"סיפורים מהקופסא" של פורטיס צילום: דרור ורשבסקי

 

הרעיון הוא לחגוג שורה של אלבומי מופת ובמקביל להעניק חשיפה להרכבי אינדי צעירים. את ההופעה שחגגה את "סיפורים מהקופסא" ייצגו שלושה הרכבי רוק קלאסיים, שמתבססים על הרכב גיטרה־בס־תופים בסיסי ואנרגטי. להקת Bucharest פתחה, עם ביצוע שוצף ל"בוקר של קטיפה". להקת בישגדא הציגה סאונד טיפה מוקפד יותר, ובין היתר זכתה בלהיט "חתול מפלצת" שקיבל טיפול אוהב. אבל הביצוע המוצלח באמת שלה הגיע עם "לייפציג, ברצלונה", שהרים את הקהל בצדק עם השורה האלמותית "כשהגיטרה מנסרת את הלילה".

 

"שקיעתה של הזריחה" ו"בין החדרים" זכו לביצוע פסנתר בידי הטריו "אנחנו ירונה כספי", מה שהעניק להם ליריות מהורהרת. מדי חודש יתקיימו ערבים דומים שיחגגו אלבומים כמו "מנועים שקטים" של אסף אמדורסקי, "עיוור בלב ים" של כרמלה גרוס ואגנר ו"חם על הירח" של ברי סחרוף. בין האמנים תוכלו למצוא את כלבי רוח, טרנטינה, חיה מילר ונוספים שכדאי להכיר.

 

שורה תחתונה: אם אתם באמת רוצים ליהנות מהרכבי אינדי ישראלים, זו הזדמנות מצוינת.

 

להקת Bucharest במחווה ל"סיפורים מהקופסא" של פורטיס
בטל שלח
    לכל התגובות
    x