$
פנאי

"לצוד פילים": סרט הפתיחה של הפסטיבל

דרמה קומית המתמקדת בשלושה זקנים וילד שתקועים יחד בבית אבות בירושלים. לוי, שמצטיין באנקדוטות קומיות בסגנון הסטנד־אפ, מצליח לעורר צחקוקים רבים, אך לא להקנות ליצירתו ממד רגשי

אוהד לנדסמן 08:4103.07.13

דרמה קומית המתמקדת בשלושה זקנים וילד שתקועים יחד בבית אבות בירושלים. הילד הגאון (גיל בלנק) מנסה לבלות זמן איכות עם סבא שלו, איש לח"י שלא פגש מעולם (ששון גבאי). אליהם מצטרפים חברו הטוב של הסבא מימי המחתרת (מוני מושונוב) ודוד אנגלי ומגונדר המשחק בתיאטרון שקספירי (פטריק סטיוארט). יחד הם מבקשים לשדוד בנק כמעשה נקמה בממסד האטום. עוד משתתפים: צביקה הדר, יעל אבקסיס ומשה איבגי.

 

קהל היעד: חובבי סרטי זקנים וקפטן פיקארד.

 

לצוד פילים. שוד גריאטרי לצוד פילים. שוד גריאטרי צילום: ורד אדיר

 

סצנת הפתיחה המבריקה בסרטו של רשף לוי ("איים אבודים") מתמקדת במסדר זיהוי משטרתי של קשישים. היא מבקשת מאיתנו לראות, להכיר ולזהות את האנשים השקופים, שהקולנוע והחברה בכלל בוחרים להתעלם מהם. היא מבטיחה רבות, ובעיקר שילוב מקסים בין הומור קליל לדרמה רצינית - איזון עדין שהסרט יתקשה לשמור עליו בהמשך. רגעים קומיים מוצלחים למדי שזורים ברגעי פאתוס מביכים, והסרט לא מצליח ליצור טון אחיד וברור.

 

לוי, שמצטיין באנקדוטות קומיות בסגנון הסטנד־אפ, מצליח לעורר צחקוקים רבים, אך לא להקנות ליצירתו ממד רגשי. מול המשחק העוצמתי והמרשים של מושונוב וגבאי זוכות שאר הדמויות לטיפול קלישאתי ובנאלי (רותם זיסמן־כהן מגלמת דמות פלקטית במיוחד), וגם המבנה של סרט מוקומנטרי עם ראיונות פיקטיביים רעוע ולא ממוצה (ישראל, 2013, 107 דק').

 

שורה תחתונה: מצחיק לפרקים אבל לא מעבר לכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x